WKU do likwidacji


Co trzecia wojskowa komenda uzupełnień zostanie zamknięta. MON za dwa lata oszczędzi na tym 82 mln zł rocznie - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Wzrosty na rynkach zatrzymały przecenę złotego


Ostatnich kilka dni to realizacja zysków na rynku złotego. Jedną z przyczyn jest słabość euro, wobec którego złoty traci najmniej. Przecena polskiej waluty ograniczana jest przez dobry sentyment na rynkach akcji. Taki obraz dominował również podczas czwartego handlu na rynku złotego.

Polska wychodzi z kryzysu


Coraz więcej danych ekonomicznych świadczy o tym, że kryzys możemy mieć już za sobą - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Eksperci ostrzegają jednak, by nie lekceważyć negatywnych informacji płynących z rynku. Jest ich jednak zdecydowanie mniej niż plusów.

Hiszpanie złapali się bardzo mocno za kieszeń


Socjalistyczny rząd w Madrycie zaaprobował drastyczny plan oszczędnościowy opiewający na 15 mld euro. Celem jest uniknięcie kryzysu w greckiej skali poprzez ograniczenie deficytu budżetowego z 11,2 proc. (na koniec 2009 r.) do 9,3 proc. w tym roku, 6 proc. PKB w 2011 r., 4,4 proc. w 2012 r. oraz do 3 proc. w 2013 r.

PZU - sprzedać czy trzymać?


Z punktu widzenia inwestowania w wartość, PZU to ciekawa spółka. Sama marka jest bardzo rozpoznawalna, firma działa przez długie lata w branży i ma stabilne zyski. Spółka deklaruje coroczną wypłatę dywidendy na poziomie 25-45 proc. zysku netto.

Puławy mają wyłączność negocjacyjną na 84,79 proc. Anwilu do 30 VI


Zarząd PKN Orlen zdecydował o przyznaniu dla Zakładów Azotowych Puławy wyłączności negocjacyjnej w procesie sprzedaży pakietu 84,79 proc. akcji Anwilu do 30 czerwca 2010 r.

MG: xo najmniej trzy elektrownie atomowe do 2030 roku


Zakładamy 6-8 proc. udziału energii z planowanych elektrowni jądrowych w bilansie energetycznym w 2020 roku i ok. 15 proc. w roku 2030, przy założeniu, że do tego czasu powstaną trzy elektrownie atomowe o łącznej mocy ok. 5 tys. MW - powiedział PAP dyrektor departamentu energii jądrowej w MG Zbigniew Kamieński.

Terapia szokowa


Agnieszka i Andrzej wyemigrowali na Wyspy Brytyjskie w poszukiwaniu lepszego życia. W internecie znaleźli firmę transportową (z Kutna), która poza dostarczeniem ich na miejsce miała zapewnić mieszkanie i pracę. Jeśli z transportu wywiązała się doskonale, to z zakwaterowaniem oraz miejscami pracy było już dużo gorzej.

Lakiernia samolotów pasażerskich w Ostrawie zamiast Krakowa


Największa firma w branży malowania samolotów, francuska STTS Group zbuduje swą nową lakiernię maszyn Airbus A320 i Boeing 737 w Ostrawie, a nie - jak rozważano wcześniej - w Krakowie - podał w piątek na stronie internetowej czeski dziennik "Mlada Fronta Dnes".

W. Brytania: od godz. 8 Londyn poza strefą zakazu lotów


Brytyjskie władze lotnicze poinformowały, że w poniedziałek od godz. 7 (godz. 8 czasu polskiego) londyńskie lotniska Heathrow i Gatwick przestaną być objęte strefą zakazu lotów.

Złoto pobiło kolejny rekord cenowy


Początek tygodnia przyniósł kolejny w ostatnim czasie historyczny rekord na rynku złota. Cena za uncję kruszcu skoczyła do 1167 dolarów i 50 centów.

W KGHM zmowa milczenia?


O aktualnej sytuacji w KGHM i rządowym planie sprzedaży 10 proc. udziałów Skarbu Państwa w miedziowym holdingu rozmawiali w poniedziałek szefowie sekcji Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego (ZZPPM).

Paged miał 58,95 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., wobec straty przed rokiem


Spółka Paged, producent płyt wiórowych i mebli, miała 58,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2009 roku wobec 52,03 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Szacunek PKB w III kw. w USA kluczowy dla światowych nastrojów i kursu PLN


Zdaniem analityków, kluczową informacją z punktu widzenia notowań kursu złotego w czwartek będzie publikacja wstępnego szacunku PKB w USA za III kwartał, który wpływając na notowania kursu euro-dolara, przełoży się jednocześnie na polską walutę. Na krajowym rynku długu wydarzeniem dnia będzie organizowany przez resort finansów przetarg zamiany obligacji.

Litwa chce łącza gazowego z Polską


Litewski rząd ustawowo zamierza zobowiązać spółkę "Lietuvos Dujos" ("Litewski Gaz") do budowy łącza gazowego z Polską - donosi dziennik "Verslo Żinios". Spółka nie chce budować gazociągu, bo uważa, że nie opłaci jej się taka duża inwestycja. Natomiast rząd przekonuje, iż budowa tego gazociągu to kwestia bezpieczeństwa.

znalezionych: 27504, strona 1 z 1834
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>