"Ta cisza to ja..." w Teatrze Kamienica


W niedzielę, 17 stycznia o godz. 19., Teatr Kamienica zaprasza na spektakl autorstwa Jana Jakuba Należytego "Ta cisza to ja..." w reżyserii Dariusza Szada-Borzyszkowskiego. W postać głównego bohatera wciela się Jacek Kawalec.

Szwedzki zespół Trident przygotowuje się do premiery debiutanckiego longplaya. Liars "Sisterworld", Mute Stacja telewizyjna ABC zakupiła prawa do serialu, którego twórcą jest Patrick Dempsey.Ridley Scott negocjuje z Angeliną Jolie rolę Patrizii Gucci w historii morderstwa i dekadencji we włoskiej rodzinie magnatów mody. Jak informuje serwis "Variety", początek zdjęć do filmu planowany jest na 2010 rok. Zaplanowany na poniedziałek 29 marca koncert Ałły Pugaczowej na warszawskim Torwarze został przełożony na 14 maja (piątek). Po występach w czerwcu 2009 roku na kolejne koncerty do Polski przyjedzie formacja Tito & Tarantula, muzyczni ulubieńcy reżyserów Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza.

Mickey Rourke porzucił ulubioną grupę Guns'n'Roses na rzecz Amy Winehouse i zespołu Gnarls Barkley. Reżyser Jon Favreau zdradził, jakiej muzyki słuchał gwiazdor podczas pracy na planie "Iron Mana 2".

4 maja ukaże się nowa płyta Mike'a Pattona. Tym razem chodzi o projekt Mondo Cane. Gitarzysta brytyjskiej grupy Radiohead, Ed O'Brien, ujawinił, że nowy album zespołu będzie wkrótce gotowy i najprawdopodobniej ukaże się jeszcze w 2010 roku.

Touchstone Pictures, wytwórnia-córka firmy Walta Disneya, zajmie się dystrybucją "The Tempest" w reżyserii Julie Taymor. W roli Prospera występuje... Helen Mirren. -To taka "Gdynia dla animacji" - Janusz Korosadowicz, dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA, podkreślił przed rozpoczęciem 15. edycji imprezy jej prestiżową pozycję na mapie polskich festiwali filmowych. Mike Patton znalazł kolejny sposób, by wyżyć się artystycznie. Wokalista napisał muzykę dla autora komiksów "V jak Vendetta". Panowie, wspomagani przez innych twórców, przygotowali multimedialny projekt "Unearthing".XV Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2010 odbędzie się w dniach 11-13 marca w Krakowie. Podczas imprezy zostaną rozstrzygnięte trzy konkursy: filmów zrealizowanych przez profesjonalistów, studentów i amatorów - poinformowali we wtorek, 26 stycznia, organizatorzy. Koncertem z udziałem amerykańskiego wokalisty jazzowego Bobbiego McFerrina rozpoczął się w czwartek wieczorem w Legnicy 41. Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat. The Mount Fuji Doomjazz Corporation i Bong-Ra otworzą drugą edycję Assymetry Festival. Dodatkowo do głównej części festiwalu dołączy post rockowa młodzież z grupy Kasan, która pojawi się na scenie Firleja razem z Jesu.

W lutym Hate wyruszy w trasę


W lutym Hate wyruszy na trasę promującą ich najnowszy album "Morphosis".

Borcuch podbił Los Angeles


"Wszystko co kocham" Jacka Borcucha wygrał 11. Festiwal Filmów Polskich w Los Angeles, organizowany przez grupę działaczy kulturalnych z Polish American Film Society.

Sabaton na wojennej ścieżce


W 2010 roku szwedzka grupa Sabaton, ciesząca się w Polsce olbrzymią popularnością, zagra w naszym kraju aż sześć razy!

Pustelnik na odludziu


20. jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy rozpoczął się w środę, 18 listopada, w Sztokholmie. O główną nagrodę, Brązowego Konia, zawalczy dzieło reżyserki polskiego pochodzenia - mieszkającej w Holandii Urszuli Antoniak.

Magnetyzm pięknej Brazylijki


Ive Mendes, wokalistka określana często jako "brazylijska Sade", powraca z płytą zatytułowaną "Magnetism".

Stallone Stallone malarzem


Sylwester Stallone, ikona hollywoodzkiego kina akcji, wzbudził sensację w świecie sztuki - jeden z jego obrazów właśnie sprzedano za 50 tys. dolarów.

Muse o włos od hollywoodzkiej superprodukcji


Grupa Muse otrzymała propozycję z Hollywood. Trio miało napisać muzykę do superprodukcji "Starcie Tytanów".

Jubileuszowe wydawnictwo Lamb Of God


Lamb Of God - amerykański zespół heavy metalowy świętuje 15 rocznicę swojej działalności. Z tej okazji 6 czerwca ukaże się retrospektywne wydawnictwo "Hourglass".

Wideoklip Pokoju z Widokiem na Wojnę


W sieci można już oglądać pierwszy teledysk projektu Pokój z Widokiem na Wojnę.

Z "Przez 24 godziny" do "Plotkary"


Gina Torres dołączy do obsady serialu "Plotkara".

Warsztaty animacji w Centrum Zdrowia Dziecka


W najbliższy poniedziałek - 1 lutego - w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie ruszają warsztaty filmu animowanego dla dzieci i młodzieży - poinformowało nas Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Zajęcia przygotowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Centrum Zdrowia Dziecka będą prowadzone przez twórców filmów animowanych ze Studia Miniatur Filmowych w Warszawie i potrwają do 5 lutego.

Znudzona Bradem Pittem


Wokalistka i była aktorka Juliette Lewis jest zmęczona ciągłymi pytaniami o dawny związek z hollywoodzkim gwiazdorem Bradem Pittem.

Doda wygrała z tabloidem


Wydawca dziennika "Fakt" ma przeprosić Dorotę Rabczewską, znaną jako Doda, i zapłacić jej 30 tys. zł za artykuł z 2005 r. z "obraźliwymi i kłamliwymi informacjami" na jej temat - orzekł w piątek prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

13. Festiwal Filmów Kultowych


Ponad sto imprez - projekcji najlepszych, ale też najgorszych filmów w historii kina, koncertów oraz wykładów - zaplanowano na 13. Festiwalu Filmów Kultowych, który rozpocznie się w niedzielę w Katowicach. Co roku w imprezie uczestniczy ok. 10 tys. widzów.

Nowy materiał Florence And The Machine


Grupa Florence And The Machine planuje rozpoczęcie pracy nad nową płytą.