Na zamknięciu WIG20 stracił 2.539%


Alicja Majocha. Frysztak

Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego ukarał taniego przewoźnika za brak opieki nad swymi pasażerami, którzy utknęli na lotniskach we Włoszech po wybuchu islandzkiego wulkanu. Przewalutowanie zadłużenia skutkuje wyłącznie zmianą waluty (z EURO na PLN), w której wyrażone jest zobowiązanie. W jego wyniku nie powstaną natomiast różnice kursowe. Takie stanowisko wnioskodawcy potwierdził Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 26.08.2009 r. nr IPPB5/423-384/09-4/JC. Nie jest prostytutką, ale jej obowiązki wychodzą poza zakres usług świadczonych przez kelnerki. Dama do towarzystwa - też nie...NewsPoint wraz z portalem finansowym Bankier.pl przygotował raport dotyczący wypowiedzi doradców rynku nieruchomości na temat wzrostu i spadku cen. Analizie poddano artykuły w polskich serwisach internetowych z okresu 1 stycznia 2008 r. - 20 lipca 2009 r. Resort rolnictwa chce zmienić umowy z dzierżawcami państwowej ziemi i odzyskać od nich 30 proc. użytkowanych gruntów, a potem sprzedać je rolnikom. Posłowie uważają, że jest to działanie niezgodne z prawem, gdyż narusza prawa nabyte dzierżawców. Stowarzyszenie branżowe banków Institute of International Finance (IIF) ostrzega, że wzrost gospodarczy w strefie euro, Stanach Zjednoczonych i Japonii spadnie o 3 pkt proc. w latach 2010-15, jeśli obecne propozycje uregulowań zakładających zwiększenie kapitału i płynności banków wejdą w życie. W wyniku tego powstanie o 9,7 mln miejsc pracy mniej.

Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

Resort finansów stawia na umocnienie złotego, NBP przeciwnie - osłabienie. Prognozy analityków są rozbieżne jak nigdy dotąd. Podobnie jak strach firm operujących walutami. I znów wołają o euro W niecały miesiąc Apple sprzedał milion iPadów. Ale amerykańskie media donoszą, że firma może mieć kłopoty, bo władze szykują się do wszczęcia przeciw Apple'owi postępowania o łamanie konkurencji

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

Wprawdzie małe jest piękne, ale powszechnie wiadomo przecież, że duży może więcej. Pewna 23-letnia blogerka o imieniu Lynsee rejestruje każdą chwilę swojej ciąży i zamieszcza je na swoim blogu. Wyjątku dla porodu nie będzie - urodzi dziecko przy włączonej kamerze.Z szacunków Komisji Europejskiej wynika, że paraliż nieba wskutek erupcji islandzkiego wulkanu kosztował europejską gospodarkę nawet 2,5 mld euro. Komisja Europejska zapowiada pomoc liniom lotniczym W Rosji ostatni tydzień upłynął pod znakiem blinów - rosyjskich naleśników. Podczas Maslenicy, czyli karnawałowych ostatków, Rosjanie, zgodnie z tradycją, przez cały tydzień weselą się, bawią i objadają blinami. Grupa brytyjskich naukowców opublikowała raport ujawniający, w jaki sposób producenci wyrobów tytoniowych i firmy farmaceutyczne naciskały na organy Unii Europejskiej.

"Bezpieczny pasażer" na Lubelszczyźnie


Dzisiaj (14 czerwca br.) w godzinach porannych inspektorzy z Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole autobusów. Inspektorzy sprawdzali przestrzeganie przez kierowców - przepisów prawa o ...

Analitycy: ceny paliw ustabilizują się lub nieznacznie spadną


Królowa Mieczy To nie będzie zbyt łatwy i przyjemny dzień. Bliska osoba zadręczy cię opowieściami o swoich problemach. Poczujesz się wykończona psychicznie. Dodatkowo bądź przygotowana na kłopoty w miejscu pracy. Ktoś wcieli w życie swój misternie ułożony plan, mający na celu zwiększenie twoich obowiązków. Miesięczne wynagrodzenie niestety pozostanie nie zmienione. horoskop.wp.pl

Hoodie jako suplement dopalaczy


Z notatnika aspiranta Dotychczas policjanci spotykali się z wykorzystaniem hoodi do suplementów diety, tym razem znaleźli ją w tzw. dopalaczach zabezpieczonych w jednym z warszawskich sklepów. Wprowadzanie ...

Nie likwidować sądów gospodarczych


Wymagania, jakie obecnie nakłada na przedsiębiorców procedura postępowań gospodarczych, są zbyt dużym obciążeniem dla przedsiębiorców. Likwidacja odrębnego postępowania gospodarczego jest rozwiązaniem, które należy wziąć pod uwagę, ...

Prezes towarzystwa emerytalnego Aviva pożegnał się ze stanowiskiem


Michał Szymański, szef największego OFE w Polsce, został odwołany ze stanowiska. Niewiadomo kto zajmie jego miejsce. Tymczasowo towarzystwem będzie kierował Paweł Pytel, dotychczasowy dyrektor finansowy spółki.

Gawlik: wyjście z Polkomtela razem


Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik powiedział w czwartek w Sejmie, że jeżeli polscy udziałowcy mieliby pozbyć się udziałów operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel, powinni to zrobić razem.

Senat bez poprawek do nowelizacji ustawy o IKE


Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Do organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego.

Kontrowersje wokół wyroku Winieckiego


Twierdzenie, że hałdy niesprzedanego węgla aktualnie duszące producentów to skutek zbyt wysokich cen, ma niewiele wspólnego z prawdą. Bo jak Paweł Smoleń wytłumaczy nimi ogromne zapasy w elektrowniach i elektrociepłowniach\? Nasze problemy ze sprzedażą węgla wynikają przede wszystkim z nierealizowania umów przez energetykę - twierdzi Zbigniew Paprotny*

Karty kredytowe dla firm: jak korzystać?


Karta kredytowa może być wygodną alternatywą dla limitu w rachunku firmowym. Przedsiębiorca korzystając z krótkoterminowego kredytu nie zapłaci odsetek. Taki produkt oferuje już 12 banków w Polsce - podał serwis Bankier.pl.

373 tys. zł premii dostały trzy osoby z kierownictwa KRUS


Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Henryk Smolarz dostał w 2009 roku w sumie 157 tys. zł premii, a jego dwaj zastępcy otrzymali po 108 tys. zł - wynika z raportu NIK o wykonaniu budżetu państwa za ubiegły rok. Wysokość nagród wzrosła w ciągu roku aż o 64 proc.

Podkarpackie. Ruszyła budowa obwodnicy Rzeszowa


Agora podpisała umowę licencyjną ze studiami CD Projekt i CD Projekt RED, na mocy której zostanie wydawcą superprodukcji Wiedźmin 2.

Toyota czasowo wstrzymuje produkcję w Wlk. Brytanii i Francji


29 i 30 marca Toyota wstrzyma produkcję w fabrykach w Wielkiej Brytanii, podaje agencja AFP. Ponadto taśmy Toyoty zatrzymają się między 6 a 9 kwietnia na Wyspach Brytyjskich i we Francji. Powody są dwa: spadek sprzedaży i przygotowania do produkcji nowego modelu

"DGP": Spadki cen złota


"Dziennik.Gazeta Prawna" pisze o końcu hossy na światowym rynku złota. Gazeta zauważa, że umacniający się dolar spowodował spadek cen złota na giełdach i że z silnego skoku notowań z końca ubiegłego roku nic już nie zostało.

MF sprzedało na przetargu uzupełniającym 0K0712 za 1,1 mld zł


Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu uzupełniającym obligacje 0K0712 za 1.100,0 mln zł przy popycie 4.195,0 mln zł - podał resort w środę w komunikacie.

Rosja i Norwegia podzieliły arktyczne złoża gazu


Po 40 latach sporów Rosja i Norwegia porozumiały się w sprawie wyznaczenia granic na Morzu Barentsa, gdzie kryją się wielkie złoża gazu.