Tymon ostro o polskiej piłce


Trójmiejski artysta Tymon Tymański nie przebiera w słowach komentując sytuację w rodzimym futbolu.

Jackie Earle Haley, nowy odtwórca roli przerażającego Freddiego Kruegera, zdradził, że poddawanie się charakteryzacji na planie "Koszmaru z ulicy Wiązów" było gorsze, niż wizyta u dentysty. Wytwórnia New Line Cinema zaprzeczyła doniesieniom jakoby w tym samym czasie kręcono zdjęcia do dwóch kolejnych sequeli pełnometrażowej wersji serialu "Seks w wielkim mieście". Skład styczniowej trasy Creative Act Of Music 2010 z udziałem Thy Disease i Virgin Snatch powiększył się o kolejny zespół - to pochodzący z Kwidzynia deathmetalowy Armagedon.José María Yazpik dołączy do obsady thrillera "Buried". Jennifer Lopez kończy prace nad nową płytą, "Love?". Wokalistka zaprezentowała pierwszy singel z albumu. Na 24 listopada 2009 roku premierę nowego albumu "The Process" zapowiedział raper Memphis Bleek.

Już w najbliższy piątek, 30 października o godz.19, w Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się premiera opery "Borys Godunow" Modesta Musorgskiego, w reżyserii Mariusza Trelińskiego. W jego interpretacji opera, to współczesna opowieść o mechanizmach władzy.

Słynny amerykański zespół Pearl Jam wystąpi 1 lipca w Gdyni podczas festiwalu Open'er 2010! Po dwutygodniowej przerwie w zdjęciach, w połowie czerwca, plan filmu "Wygrany" w reżyserii Wiesława Saniewskiego z Pawłem Szajdą i Januszem Gajosem w rolach głównych przeniósł się do Chicago.

Złotą Palmę, najważniejsze wyróżnienie na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, otrzymał w niedzielę, 23 maja, film "Uncle Boonmee who can recall his past lives" z Tajlandii w reżyserii Apichatponga Weerasethakula. Adaptację słynnej powieści Daniela Defoe - serial "Burzliwe życie Moll Flanders" - od 28 kwietnia będzie można oglądać na antenie TVN Style. Brad Pitt i Matt Damon użyczą głosu postaciom animacji "Happy Feet 2".W niedzielę, w dzień pogrzebu Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej, nie mamy czego szukać w kinach. Większość placówek będzie tego dnia zamknięta. W czwartek, 15 kwietnia, na antenie TVN swoją premierę będzie miał film "Rezolucja 819", opowiadający o dochodzeniu w sprawie zbrodni w Srebrenicy. Choć na nasze ekrany trafiły w piątek aż trzy krajowe produkcje, to również duńsko-norweskie "Zniknięcie" wpisuje się w polski kontekst. "Piątą wodą po Kieślowskim" nazywa film Erika Poppe'a jeden z krytyków.

W kwietniu nowy album Roberta Gawlińskiego


Po wieloletniej przerwie Robert Gawliński wraca z solowym albumem. Krążek ukaże się 20 kwietnia.

Gitarzysta Thin Lizzy w Warszawie


W najbliższy wtorek, 23 marca, w warszawskiej Progresji wystąpi Eric Bell, współzałożyciel Thin Lizzy i współtwórca przeboju "Whiskey In The Jar". Muzyk pojawi się ze swoim zespołem.

Uma Thurman nagrodzona


Uma Thurman odbierze specjalne wyróżnienie podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Bostonie.

Florence And The Machine wystąpi w Polsce


6 marca w warszawskiej Stodole wystąpi jedna z najważniejszej artystek młodego pokolenia, Florence Welch znana bardziej jako Florence And The Machine.

Książka podsumowującą dokonania Big Cyca


Jeszcze w tym roku na rynku księgarskim ukaże się książka, podsumowującą 20-letnie dokonania zespołu Big Cyc pod tytułem "Big Cyc na barykadzie rokędrola".

Wypróbuj nowe Skankan


"Try to feel it" to trzeci album sosnowieckiej grupy Skankan oscylujący wokół szeroko pojętej muzyki ska, reggae i rock'n'roll. Premiera zapowiedziana jest na 14 września, ale już dziś można posłuchać nowego materiału.

Do szkoły w przebraniu Rambo


22-letni uczeń liceum technicznego, który chciał zrobić kawał i pojawił się w szkole koło Barcelony w przebraniu Rambo, "uzbrojony" w plastikowy karabin i pistolet, wbrew swoim intencjom wywołał prawdziwą panikę.

"Straszny dwór" w skansenie w Pstrążnej


Jedno z najbardziej znanych polskich dzieł operowych - "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki, zostanie wystawione w scenerii skansenu w Pstrążnej (Dolnośląskie). Plenerowe widowisko operowe odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia.

U2 zagrają pod Bramą Brandenburską


Grupa U2 zagra koncert pod Bramą Brandenburską z okazji 20-lecia upadku muru berlińskiego. Występ będzie stanowić oficjalne otwarcie gali MTV EMA.

Redford jako trzeci nakręci film o Lincolnie?


Robert Redford ma zamiar nakręcić dramat historyczny o zabójstwie Abrahama Lincolna. Film poświęcony będzie w zasadzie Mary Surrat, która była pierwszą kobietą w USA skazaną na karę śmierci za zamach na prezydenta.

Pendulum z setem w Gdańsku


24 kwietnia 2010 roku w Centrum Stocznia Gdańska wystąpią Pendulum DJ'S wraz z MC Verse'em.

Ukazały się opowiadania Jerzego Stawińskiego


W zbiorze wydanych właśnie opowiadań o Powstaniu Warszawskim autorstwa Jerzego Stefana Stawińskiego - zmarłego niedawno polskiego scenarzysty, jednego z twórców polskiej szkoły filmowej - znalazły się też te, które zostały zekranizowane jako "Kanał" Wajdy i "Eroika" Munka.

Squash Bowels i wirus grindu


10 grudnia na europejskim rynku pojawi się "Grindvirus", nowy album gore / grindowej formacji Squash Bowels z Białegostoku.

"Taniec z gwiazdami": triumf Muchy i Urbańskiej, Otylia "popłynęła"


W dziewiątym odcinku "Tańca z gwiazdami" triumfowała Anna Mucha, która dwa razy otrzymała najwyższą liczbą punktów od jury. Widzom najbardziej spodobała się jednak Natasza Urbańska. To oni zadecydowali także, że z programem pożegnała się Otylia Jędrzejczak.

OFF Camera: córka Jane Campion po raz pierwszy na scenie


W czwartek 22 kwietnia w krakowskim klubie Lizard King jako impreza towarzysząca "Don’t Knock the Rock" - odbył się specjalny koncert z udziałem znanych postaci polskiej sceny muzycznej.