Ekolodzy blokują odmulanie zalewu


Klub Gaja ze Śląska nagle zainteresował się rzeszowskim akwenem Prace przy odmulaniu rzeszowskiego zalewu nie rozpoczną się w sierpniu. Od pozwolenia wydanego przez marszałka odwołali się ...

Po wypadku na torach, po prawie trzech godzinach przywrócono ruch pociągów na trasie Warszawa - Gdańsk. W niedzielę wieczorem pod pociąg wpadł 49-letni mężczyzna. Zginął na miejscu. Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.15 \\\\\\\"\\\\\\\" Posłuchajcie utworu \\\\\\\"Umieraj stąd\\\\\\\", który promuje najnowszy album zespołu \\\\\\\"Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!\\\\\\\".Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w 2010 roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 roku i dopiero od 2012 roku - 10,2 mld m sześc. gazu rocznie wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska. Obecne władze PTC nie mogą sprawować swoich funkcji - dowodzi w piśmie do sądu spółka Carcom, mniejszościowy udziałowiec operatora sieci Era. I wnioskuje o ustanowienie kuratora W styczniu 2010 roku przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 0,5 procent rok do roku. W ujęciu miesiąc do miesiąca spadło o 11,5 procent do 3.231 złotych, poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Chiny zawiesiły produkcję energii elektrycznej w jednej z głównych elektrowni wodnych na rzece Huang He (Żółtej Rzece) w prowincji Shaanxi (Szensi), aby zebrać ropę naftową, która wyciekła w ubiegłym tygodniu z rurociągu - poinformowała we wtorek agencja AP.

Niewykluczone, że do końca marca z największych dworców znikną kasy Przewozów Regionalnych. Właściciel budynków PKP SA chce je zamknąć, bo twierdzi, że konkurencyjna spółka jest zadłużona. Dystrybutorzy wykorzystują powrót klientów do Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, i od nowych partnerów żądają już nawet 70 proc. opłaty za zarządzanie - informuje "Parkiet".

Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w środę w mocy wyrok skazujący na grzywnę łódzką emerytkę oskarżoną o narażenie Skarbu Państwa na stratę (łącznie z odsetkami) sześciu groszy. Kobieta ma zapłacić 130 złotych grzywny i 170 zł kosztów procesu. Czasowe awarie dotknęły w ciągu ostatniej doby odbiorców w kilku rejonach woj. śląskiego. Związane z nimi wyłączenia sieci nie były jednak już tak rozległe, jak podczas ostatnich fali uszkodzeń powstałych podczas ataków zimy. Komisja Europejska planuje wprowadzenie ogólnoeuropejskiego podatku od emisji CO2 wykorzystywanego do ogrzewania. Jeśli wejdzie w życie, to zapłacą właściciele domów, których nie grzeją miejskie ciepłownie.Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO. 13 lipca odbędzie się aukcja udziałów spółki Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Wilkowie - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Firma zajmuje się wydobyciem bazaltu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 5 lipca. Z danych GUS na koniec września 2009 roku wynika, że do urzędów pracy w ciągu miesiąca zgłosiło się 298,9 tys. osób poszukujących zatrudnienia - o 69,8 tys. więcej niż w sierpniu 2009 r. i o 58,9 tys. więcej niż przed rokiem. (PAP)

Średnie i małe przedsiębiorstwa uniknęły skutków światowego kryzysu


Z badań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że tylko 55% polskich firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw bezpośrednio doświadczyło skutków światowego kryzysu. Jest to wynik ...

Kupujący przejęli kontrolę nad rynkiem akcji we wtorek


Prezydent Lech Kaczyński powiedział po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju, że bez znajomości ustaw reformujących finanse publiczne nie może odpowiedzieć na pytanie, czy będzie je wetował czy nie.

FIXING NBP: 2.8864 zł za dolara; 3.8929 zł za euro


W trzecim tygodniu marca staniały wszystkie rodzaje zbóż, niektóre rodzaje mięsa oraz mleko w proszku - wynika z danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej resortu rolnictwa. Wzrosły natomiast ceny kurczaków.

WIG 20 na razie bez PGE


Giełda Papierów Wartościowych podła w komunikacie, że na podstawie analizy stwierdzono, iż PGE nie spełnia kryterium kwalifikacji do indeksu WIG20 w trybie nadzwyczajnym.

Dyrektor Biura Budżetowego Obamy zrezygnuje ze stanowiska


Dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu w Białym Domu Peter Orszag w najbliższych tygodniach odejdzie ze stanowiska po niecałym półtora roku urzędowania - poinformowały we wtorek media w USA. Będzie to pierwsza dymisja członka gabinetu prezydenta Baracka Obamy.

Swora: PGNiG wnioskuje o większą podwyżkę cen gazu niż 10 proc.


W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

Inea weźmie udział w pilotażowym projekcie telewizji mobilnej Info-TV-FM


Tom Wilkinson, Evan Rachel Wood, Kevin Kline i Alexis Bledel zagrają u boku Robin Wright Penn i Jamesa McAvoya w dramacie \\\"The Conspirator\\\".

"Rzeczpospolita": Pracodawcy zwalniają niechętnie


Bezrobocie nie będzie rosło tak szybko, jak przewidywano jeszcze kilka miesięcy temu, twierdzi "Rzeczpospolita".

Zatrzymanie spadków kursu EUR/USD może uspokoić rynek złotego




51 proc. Duńczyków chce zamienić koronę na euro


Większość Duńczyków chce zastąpienia swej tradycyjnej waluty - korony pieniądzem europejskim. Dzieje się tak mimo greckiego kryzysu i osłabienia zaufania do wspólnej waluty

GPW: notowania WIG20 spadły o 2,6%


Próby podniesienia indeksu największych spółek, podejmowane przez większą część dzisiejszej sesji zakończyły się niepowodzeniem. Około godziny 15.00 niedźwiedzie przystąpiły do bardziej zdecydowanego działania.

Europejski plan naprawy gospodarczej


Stymulowanie zatrudnienia, wspieranie przedsiębiorstw oraz inwestycje w zaawansowane technologie i badania to główne propozycje zawarte w „Europejskim planie naprawy gospodarczej” Komisji Europejskiej. Plan został zaprezentowany 1 grudnia br. podczas posiedzenia Rady Unii Europejskiej ds. Konkurencyjności w Brukseli. Polskę reprezentowała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska.

General Motors wybiera Europę zamiast Azji


Miesiąc po rezygnacji ze sprzedaży Opla General Motors odstąpił Chińczykom kontrolę nad swoją główną spółką w Państwie Środka i daje im połowę udziałów w Indiach.

"Budowa Gazociągu Północnego to porażka nie Polski, ale całej UE"


Tutaj nie tyle zawiodła polityka polska, ile raczej europejska - a konkretnie brak wspólnej polityki energetycznej - mówi Janusz Steinhoff, wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka, w rozmowie z dziennikarzem "Polska The Times" o rozpoczęciu budowy Gazociągu Północnego.

GUS: Deficyt w handlu zagranicznym spadł do 7,5 mld euro w I-XI


Z powodu kiepskich zbiorów w ubiegłym roku i niespodziewanych mrozów na Florydzie kontrakty na sok pomarańczowy wzrosły w ubiegłym tygodniu o 17 proc., osiągając najwyższe ceny od dwóch lat. Niespodziewanie w poniedziałek indeksy spadły o 13 proc. - To jakiś Dziki Zachód - mówi Dominick Minervini, który na poniedziałkowych transakcjach zarobił 8 tys. dolarów