Koło logistyków na Akademii Obrony Narodowej


Z życia koła naukowego Koło Naukowe Studentów Logistyki Akademii Obrony Narodowej (KNSL) zostało powołane do życia 1 października 2002 roku. Wpływ na założenie Koła miało rosnące ...

# dochodzą informacje o zwiększeniu liczby członków rady nadzorczej # „Dziennik Gazeta Prawna” ostrzega, że brak porozumienia z Rosją w sprawie dostaw gazu, dzięki któremu zwiększy ona dostawy tego paliwa do Polski do 10,3 mld m sześc. rocznie, może spowodować niedobór gazu w drugim półroczu. Problemy wynikają z zapisów w obowiązującej wciąż umowie z Rosją. Znaczenie Oceny Skutków Regulacji (OSR) w procesie stanowienia prawa oraz przekazanie wiedzy o jej sporządzaniu – było głównym celem szkolenia z zakresu OSR, przygotowanego przez MG specjalnie dla kadry kierowniczej instytucji administracji publicznej. Wzięła w nim udział m.in. wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska. Kurs odbył się 23-24 marca br. w Ministerstwie Gospodarki.Ministrowie finansów grupy G20, którzy zebrali się na obradach w St Andrews w Szkocji, chcą, by grudniowy szczyt klimatyczny ONZ w Kopenhadze doprowadził do "ambitnego wyniku" - stwierdza komunikat końcowy ze spotkania. W lutym br. Energa Invest SA zakupiła od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej grunt z przeznaczeniem pod budowę elektrowni gazowej. - Wierzę, że uruchamiany dziś projekt przyczyni się do usprawnienia dialogu społecznego w Polsce – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak, podczas inauguracji projektu "Skuteczni eksperci = efektywny dialog", który w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki będzie realizować Związek Rzemiosła Polskiego. Spotkanie odbyło się 2 lipca br. w Warszawie.

Senat opowiedział się w środę za przesunięciem wejścia w życie zmiany dotyczącej wpłacania zaliczek podatkowych przez firmy. Zaczną one obowiązywać nie w 2010 r., jak jest w aktualnych przepisach, ale dwa lata później, w 2012 r. Nowelizacja ma dać przyszłorocznemu budżetowi 2 mld złotych.

Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii. Obecnie sektor biotechnologii znajdującej zastosowanie w farmacji i medycynie (tzw. "czerwonej biotechnologii") rozwija się w Polsce w umiarkowanym tempie, wynika z raportu firmy PMR "Innowacje biotechnologiczne w przemyśle farmaceutycznym w Polsce 2009". W 2008 r. przychody tego sektora spadły nawet w porównaniu do poprzedniego roku, co było spowodowane gorszymi wynikami Biotonu, największej polskiej firmy biotechnologicznej.

Sejmowa Komisja Gospodarki pozytywnie zaopiniowała w środę większość z 28 poprawek Senatu do rządowej nowelizacji Prawa energetycznego. Najważniejsze z nich dotyczyły sposobu sprzedaży energii przez przedsiębiorstwa energetyczne. Poprawki te musi jeszcze przegłosować Sejm. Wydaje się, że przedłużający się okres dodatkowych testów i koniecznych zmian w konstrukcji najnowszego boeinga Dreamlinera, jego konstruktorzy maja za sobą. W końcu część klientów, którzy ... Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 0,53 proc. do 20.266,92 pkt. (PAP)Ministerstwo Skarbu nadzoruje 70 PKS-ów w całej Polsce. W przypadku 13 spółek resort prowadzi komunalizację, której celem jest przekazanie przedsiębiorstw samorządom. MSP chce uruchomić w tym roku procesy wyjścia Skarbu Państwa z pozostałych 57 PKS-ów. # Dochodzi wypowiedź Genaralnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad oraz dodatkowe szczegóły # Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

Jak się poruszać dziś w Warszawie


Utrudnienia w ruchu w związku z uroczystościami żałobnymi Kilka tysięcy policjantów komendy stołecznej Policji czuwać będzie nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości żałobnych Pary Prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy ...

Gawłowski zastąpi ministra Nowickiego podczas jego urlopu


Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski zastąpi Macieja Nowickiego podczas jego urlopu, na którym będzie przebywał do czasu, gdy prezydent odwoła go ze stanowiska szefa resortu. We wtorek Nowicki podał się do dymisji.

Sąd Najwyższy rozpoznaje spory o wartości ponad 10 tys. zł


Sąd Najwyższy może rozstrzygać tylko takie spory, w których chodzi o kwotę przekraczającą 10 tys. zł - orzekł w środę SN. Jeżeli jest ona niższa, SN musi odrzucić skargę.

Spór zbiorowy w ENEA Operator zakończony


9 grudnia na posiedzeniu Kolegium Arbitrażu Społecznego podpisano porozumienie pomiędzy zarządem ENEA Operator, a organizacjami związkowymi kończące spór zbiorowy w spółce.

Skrzypek: RPP powinna zacząć myśleć o podnoszeniu stóp procentowych




Co jest rondem, a co placem?


Problemy z interpretacją w praktyce pojęcia RONDO wynikają w znacznej mierze z niedostatecznej wiedzy oraz ukształtowanej potocznie opinii, że każde skrzyżowanie z wyspą środkową w kształcie ...

Władze Małopolski negatywnie o warunkach przejęcia stada w Klikowej


Zarząd województwa małopolskiego uznał, że warunki stawiane przez Agencję Nieruchomości Rolnych na dzierżawę Stada Ogierów w Klikowej są "skrajnie niekorzystne" i uniemożliwiają złożenie oferty.

MG: PWE Gubin potencjalnym inwestorem złoża węgla brunatnego


Potencjalnym inwestorem złoża węgla brunatnego w okolicy Gubina jest spółka PWE Gubin, która jednak nie złożyła jeszcze wniosku o koncesję na wydobycie węgla z tego złoża. Inwestor planuje wybudowanie tam kompleksu energetycznego: elektrowni oraz kopalni w pobliżu planowanej odkrywki - poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Warszawiak zje taniej niż paryżanin


Czym żyje świat. Przegląd prasy

Ben Bernanke chce większej regulacji nad sektorem finansowym


- Kongres musi szybko uchwalić ustawy o poprawie regulacji sektora finansowego, aby zapobiec kryzysowi, który w zeszłym roku wpędził świat w głęboką recesję - powiedział w piątek prezes Rezerwy Federalnej (Fed) Ben Bernanke

Jerzy Pruski został prezesem BFG


Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego powołała na stanowisko prezesa zarządu Jerzego Pruskiego - poinformował w poniedziałkowym komunikacie BFG.

Podzielniki kosztów ogrzewania


Jednym z rozwiązań pozwalających na podniesienie efektywności końcowego wykorzystania energii jest zastosowanie w budynkach wielolokalowych indywidualnych systemów rozliczania kosztów zakupu ciepła.

Od września Poczta Polska - spółką akcyjną


Poczta Polska teraz SA Postanowieniem Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy do Krajowego Rejestru Sądowego wpisano nową firmę - Pocztę Polską S.A. ...

PKO BP wybiera McCann Erickson jako swoją wiodącą agencję reklamową


Spór o ceny energii może doprowadzić do rezygnacji Prezesa URE


Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita” w Ministerstwie Gospodarki, już w przyszłym tygodniu rząd może rozważyć propozycje zmiany przepisów służących ochronie najbiedniejszych odbiorców energii.