Unijne dotacje dla najszybszych czy najlepszych?


Setki przedsiębiorców jest wściekłych na Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, że wprowadziła ich w błąd przy podziale dotacji z Unii. PARP zaprasza ich na rozmowy. A po kasę z UE stanęły następne kolejki

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował w środę, że otrzymał notyfikację Europejskiego Banku Centralnego w sprawie nowelizacji ustawy o NBP. Nowelizacja najpewniej zostanie przyjęta podczas tego posiedzenia Sejmu. Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz powiedział, że loty wykonywane przez jego spółkę będą możliwe za dwa, trzy dni. Decyzje o ewentualnym wznowieniu rejsów zostaną podjęte we wtorek rano. Rada nadzorcza Polskiej Agencji Prasowej może wybrać prezesa spółki już na poniedziałkowym posiedzeniu. Nie ma zbyt dużego wyboru.Ten rok może zatrząść stołkami szefów wielu firm. W Polsce łowcy głów spodziewają się roszad głównie w sektorze finansowym i farmacji - pisze "Rzeczpospolita". Na świecie co czwarta spółka może wymienić prezesa - twierdzą specjaliści od kadr. Mimo wzrostów w stosunku do bardzo złego 2009 roku, w I kwartale 2010 przewozy towarów koleją pozostawały na poziomie dużo niższym niż w 2008 roku - ... Odgłosy, a właściwie postękiwania samców danieli w czasie godów, są dla ich rywali i potencjalnych partnerek uczciwą informacją na temat wieku i możliwości zwierzęcia na polu walki - informuje pismo \\\\\\\"BMC Biology\\\\\\\".

Zamiast porządku, rząd wprowadza chaos w umowach terminowych o pracę - gani "Gazeta Prawna".

\\\\\\\"\\\\\\\"Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz niezwykły przypływ energii, organizm będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj sprzyjający ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj szalony wyjazd, albo randkę z kimś, kogo znasz tylko ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprzestanie wydawania i potwierdzania papierowych legitymacji ubezpieczeniowych z końcem grudnia 2009 roku. Od stycznia 2010 prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej potwierdzać będą inne dokumenty określone przez Narodowy Fundusz Zdrowia - poinformował ZUS.

Z możliwości spłacania rat kredytów walutowych bezpośrednio w obcym pieniądzu skorzystało niewiele osób. Najwięcej, bo po 2% kredytobiorców zmieniło system spłaty w Banku Millennium i DnB Nord. Natomiast w Dom Banku, który ma najwyższe na rynku kursy sprzedaży franków, zdecydowało się na to jedynie 0,5%. Ministerstwo Finansów uspokaja: od lokat jednodniowych nie trzeba będzie płacić podatku. Mimo tej korzystnej interpretacji dwa największe banki - PKO BP i Pekao - wciąż mówią pas" i nie chcą zaoferować lokat jednodniówek swoim klientom. Amerykański regulator udzielił zgody Google na handel energią elektryczną na rynku hurtowym.Osoba, która zasiada za kierownicą ciągnika siodłowego, nie może narażać pracodawcy na ekstra wydatki Tak wynika z wyroku Sądu Najwyższego (sygn. akt III PK 15/09), jaki zapadł ... Wzrost gospodarczy w Polsce w 2010 r. może wynieść około 3 proc. - podał w środę resort gospodarki. Komisja Europejska prognozuje natomiast, że wzrost wyniesie 2,7 proc. ...

Nowy ład w radach


Praktyczne doświadczenia i specjalistyczna wiedza mają być podstawą oceny kandydatów do rad nadzorczych spółek skarbu państwa - pisze "Puls Biznesu".

Netia ma 600 tys. klientów internetu szerokopasmowego


10 marca 2010 Rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński oraz Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej, gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak podpisali porozumienie o współpracy. Zakres umowy obejmuje między innymi wzajemne wsparcie informatyczne, wspólne inicjatywy edukacyjne, udział w konferencjach i sympozjach, działania promocyjne, a także współpracę dotyczącą przedsięwzięć międzynarodowych

Kapica: firmy bukmacherskie z Polski będą mogły działać w internecie


Tylko zarejestrowane firmy bukmacherskie, działające oraz płacące podatki w Polsce, będą mogły urządzać zakłady wzajemne przez internet - powiedział w poniedziałek dziennikarzom wiceminister finansów Jacek Kapica.

Numery VIN pod lupą


Z notatnika aspiranta Nieprawidłowości w numerze VIN w samochodzie ciężarowym ujawnione przez funkcjonariusza Straży Granicznej w Bezledach (Warmińsko-Mazurski Oddział SG) w drogowym przejściu granicznym były przyczyną uniemożliwienia ...

Konkurs Wielkanocny


Szukaj zajączków wygraj bilety na Men’s Day Idą święta, dlatego po raz kolejny zapraszamy do udziału w naszej zabawie polegającej na szukaniu... Tym razem zajączków wielkanocnych, które ukryliśmy ...

MSP: zaproszenie do negocjacji ws. kupna trzech uzdrowisk


Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna trzech uzdrowisk: w Świeradowie Zdroju, Jeleniej Górze oraz Szczawnie Zdroju - poinformował we wtorek resort skarbu. Oferty można składać do 3 marca w siedzibie MSP.

Pol-Aqua miała 37,44 mln zł straty netto w 2010 r., wobec zysku przed rokiem


Legitymowanie się wyższym wykształceniem paradoksalnie może przyczynić się do włączenia jego posiadacza w poczet osób bezrobotnych. W Polsce przybywa lawinowo młodych bezrobotnych, najczęściej właśnie z wyższym wykształceniem. Kompatybilnie z danymi, w zeszłym roku zarejestrowano 114 tysięcy osób z  wykształceniem wyższym, jednak oficjalne liczby są mocno zaniżone. Nieoficjalnie, poziom bezrobocia w tej grupie społecznej wynosi od 300 do 400 tysięcy. Przyczynami takiego stanu rzeczy są między innymi wstyd i poczucie upokorzenia związane z zarejestrowaniem się jako osoba bezrobotna.

Independent sprzedany byłemu funkcjonariuszowi KGB


Wpływowy brytyjski dziennik Independent oraz jego niedzielne wydanie Independent on Sunday zostały sprzedane. Ich nowym właścicielem został Aleksander Lebiediew - były podpułkownik KGB, który zgodził się wyłożyć symbolicznego funta.

Bełchatów ma szansę na lokalizację elektrowni jądrowej


Bełchatów ma szansę stać się drugim w Polsce miejscem, gdzie zlokalizowana zostanie elektrownia jądrowa - uważają łódzcy naukowcy uczestniczący w czwartek na Politechnice Łódzkiej w konferencji "Strategia energetyczna dla Regionu Łódzkiego".

Budżetówka ciągnęła w górę płace w 2009 roku


Według najnowszych danych GUS przeciętna pensja w całej gospodarce wyniosła w ubiegłym roku 3103 zł. To o 5,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

MSP może zrezygnować z dywidendy z PKO BP, co pozwoliłoby przejąć BZ WBK - media


OFF Festival to nie tylko przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała okazja do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach przez Artura Rojka.

Budujemy samochód elektryczny. W Łodzi


Silnik spalinowy to jedno z najgorszych rozwiązań do napędzania maszyn. Jego sprawność sięga zaledwie 40 proc. - mówi prof. Andrzej Szosland z Instytutu Pojazdów Politechniki Łódzkiej. Aż trudno uwierzyć, że światowa motoryzacja poszła właśnie w tę stronę.

Na otwarciu WIG20 stracił 0.064%


Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

Zmiana zasad sprzedaży zezwoleń do Białorusi


Komunikat BOTM 2/2010 Jak poinformowało Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego dokonano zmian w zasadach sprzedaży zezwoleń Białoruś ogólne „Z”: Jednocześnie BOTM poinformował, że zezwolenia utworzone z puli limitów ...

Inkubator innowacyjności pomoże naukowcom zarabiać na wynalazkach


Strach przed pedofilią sprawił, że nawet najgrzeczniejsze amerykańskie dzieci nie otrzymają w tym roku odpowiedzi na adresowane do św. Mikołaja listy - powiadomiła agencja AFP.