Jak równoważyć przerwany odpoczynek dobowy?


Zdarza się, że w firmie następuje awaria jakiegoś urządzenia i musisz wezwać pracownika, który już zakończył pracę w danym dniu i korzysta z odpoczynku dobowego do usunięcia tej awarii. Odpoczynek dobowy zostaje więc przerwany, a Ty musisz go teraz odpowiednio zrównoważyć. Odpowiednio nie oznacza jednak oddania tylu godzin ile trwało naprawianie awarii. Zazwyczaj trzeba oddać więcej godzin.

Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu. Wczoraj obchodziliśmy jubileusz dziewięćdziesięciolecia niepodległości państwa polskiego. Wasza organizacja z ponad osiemdziesięcioletnią własną historią, dobrze wpisuje się w dzieje budowania Polski i polskiej gospodarki – od tych słów w dniu 12 listopada rozpoczął swoje wystąpienie wiceminister Adam Szejnfeld na XXVII Zjeździe Delegatów Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług. NRZHiU jest największą organizacją kupiecką w Polsce. Niemiecki minister gospodarki Rainer Brüderle powiedział w piątek, że rząd nie zamierza dać Grecji ani centa. - Nie chcemy pieniędzy i nie zamierzamy o nie prosić - stwierdził gazecie Frankfurter Allgemeine Zeitung premier Grecji Jeorios Papandreu.PKP InterCity i Przewozy Regionalne dogadały się w sprawie spłaty zadłużenia. Czy to koniec konfliktu, jaki rozgorzał pomiędzy samorządową spółką a Grupą PKP? Grunty o wartości prawie 13 miliardów zł przekazała od 1990 r. nieodpłatnie Agencja Nieruchomości Rolnych m.in. Lasom Państwowym, samorządom lokalnym i organizacjom kościelnym. Udostępniła ona w tej formie ponad 338 tys. hektarów ziemi. W wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Izwiestia” były prezydent krytycznie ocenił projekt tarczy. Podkreślił, że gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy stosunków…

Lewicowe państwa Ameryki Łacińskiej z Wenezuelą na czele chcą zastąpić amerykańską walutę w rozliczeniach bezgotówkowych nowym pieniądzem - sucre.

Nawet 100 mln złotych mogą stracić w tym roku banki z powodu przestępstw związanych z kartami płatniczymi - pisze Rzeczpospolita. Do końca sierpnia Toyota sprzedała już 2 mln 17 tys. ekologicznych aut o napędzie hybrydowym, które japoński koncern pierwszy w świecie zaczął produkować na masową skalę.

- W ubiegłym roku polskie porty lotnicze obsłużyły łącznie 18,945 mln pasażerów. Oznacza to spadek o 1,7 mln pasażerów w porównaniu do poziomu z 2008 roku. Jedynym polskim lotniskiem, który w 2009 odprawił więcej pasażerów była rzeszowska Jasionka - podał Urząd Lotnictwa Cywilnego Luksemburski operator satelitów - SES Astra - zwiększa swój udział w polskim rynku. W ciągu zeszłego roku udało mu się pozyskać 400 tys. gospodarstw domowych Blisko 200 pracowników oraz właścicieli punktów bukmacherskich protestowało we wtorek przed Sejmem w obronie miejsc pracy. Manifestacja miała związek z planowanym wprowadzeniem przez rząd nowych zasad regulujących hazard.Choć unijne prawo, nakazujące bankom pomaganie klientom w przenoszeniu bankowych rachunków, zacznie obowiązywać dopiero od stycznia, to wiele banków już dziś obiecuje, że w kilka dni załatwi klientowi przechodzącemu od konkurencji wszystkie formalności związane z transferem konta Tanie podróże to dla współczesnych Europejczyków chleb powszedni. Nie sposób przecenić ich wpływu na środowisko oraz wciąż kruchą wspólną tożsamość obywateli Starego Kontynentu. Siedmiuset klientów irlandzkich linii ... Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała kilkadziesiąt zmian dotyczących zasad ubiegania się o unijne pieniądze w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - poinformował w środę minister rolnictwa Marek Sawicki.

Ukraina nauczyła się zarabiać na śniegu


W tym sezonie do Zakopanego przyjechało o jedną trzecią mniej gości. Szczególnie nie dopisali turyści ze Wschodu: Rosji, Ukrainy, Białorusi. Gdzie są? Ja ich znalazłem w Bukovelu w Karpatach Wschodnich.

Będzie kompromis w sprawie mobilnej telewizji?


Polkomtel bada zainteresowanie klientów usługą telewizji w komórce - dowiedziała się Gazeta. Czy to pierwszy krok do wdrożenia tej usługi u największych operatorów?

Drugi blok elektrowni CEZ w Temelinie jest nadal wyłączony


Chiński bank centralny podniósł dziś kurs juana w stosunku do dolara o 0,43 proc., co może oznaczać dalszą aprecjację tej waluty w tym tygodniu

Partnerstwo publiczno-prywatne


Przeglądając sobie kulinarne materiały związane z Wielkanocą natrafiłem na książkę z 1830 roku pod dość długim tytułem - Domy i dwory: przy tem opisanie apteczki, kuchni, stołów, uczt, biesiad, trunków i pijatyki; łażni i kąpieli; łóżek, pościeli, ogrodów, powozów i koni; błaznów, karłów, wszelkich zwyczajów dworskich i różnych obyczajowych szczegółów przez Łukasza Gołębiowskiego członka Towarzystwa Królewskiego Warszawskiego Przyjaciół Nauk wydanej nakładem autora, druk N.Glucksberga, a w niej godny uwagi opis staropolskiej wielkanocy, a właściwie produktów jakie \'szły\' na szlachecki stół ...


Więcej..

Złoty zaczął odrabiać straty w środę dzięki dobrym nastrojom na świecie


Resort skarbu nie wyklucza sprzedaży do kilkunastu procent akcji Enei poprzez giełdę, jeżeli na to pozwolą warunki na rynkach finansowych - zapowiedział w środę wiceminister skarbu Jan Bury podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu.

"Gazeta Wyborcza": Towarzystwa zalane szkodami


Towarzystwa ubezpieczeniowe szacują, że będą musiały wypłacić powodzianom co najmniej pół miliarda złotych odszkodowań - informuje "Gazeta Wyborcza".

"PB": Większość Polaków jest przeciwna zmianom w systemie emerytalnym


Dwie trzecie Polaków nie zgadzają się na przesunięcie części składki z otwartych funduszy emerytalnych do ZUS-u. Takie są publikowane w "Pulsie Biznesu" wyniki sondażu, przeprowadzonego przez grupę IQS na próbie 500 Polaków.

"Parkiet": Ponad połowa Polaków dostawała mniej niż średnią


GUS podał strukturę wynagrodzeń w październiku 2008 roku - informuje "Parkiet".

MEW wybuduje elektrownie wodne na Wiśle


Spółka MEW w dniu 9 czerwca br. podpisała list intencyjny z lokalnym partnerem w województwie małopolskim w sprawie budowy elektrowni wodnych.

Resort rozwoju: 14,4 mld zł wydano na projekty unijne


14,4 mld zł wydano do tej pory na realizację projektów unijnych na lata 2007 - 2013, z czego Unia Europejska zrefunduje 11,2 mld zł - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Do końca tego roku rząd zaplanował wydać 16,8 mld zł.

Rosjanie szukają chętnych do budowy Centrum Logistycznego w Pskowie


Oferta dla inwestorów, deweloperów i najemców Jak informuje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Sankt Petersburgu - "Centrum Rozwoju APK"  z Pskowa przedstawiło komercyjną propozycję budowy centrum ...

Polskie toalety są dobrze przygotowane do Euro 2012


Polskie toalety są lepiej przygotowane do Euro 2012 niż nasi piłkarze - wynika z badań czystości przeprowadzonych w ramach kampanii Toaleta2012.pl.

Polski Hellmann przedłuża współpracę z CUO


Pod koniec ubiegłego roku firma Hellmann Worldwide Logistics Polska podpisała aneks przedłużający o rok trwającą już 8 lat współpracę z Centrum Utylizacji Opon (CUO), które ...

GM: ewentualny wniosek o pomoc musi wynikać z planu dla Opla


Ewentualny wniosek General Motors do polskiego rządu o pomoc publiczną musiałby być następstwem całego planu restrukturyzacji Opla w Europie, który nie jest jeszcze gotowy - wynika z wypowiedzi przedstawicieli General Motors Poland.

Rynek energii się rozwija. Firmy szukają taniego prądu


Aż 1599 przedsiębiorców zmieniło dostawcę prądu w zeszłym roku. To oznacza, że rynek energii wreszcie zaczyna działać, choć impulsem do jego rozwoju były ogromne podwyżki cen.