Mekhi Phifer, Greg Germann i dwa napady na bank


Mekhi Phifer i Greg Germann dołączą do obsady filmu "Flypaper".

U2 musi się pożegnać z 36 tysiącami euro. Grupa najwyraźniej ma zbyt głośne koncerty. W niedzielę (31 stycznia), kilka dni po otrzymaniu dzikiej karty, Marcin Mroziński nakręcił teledysk do piosenki "Legenda", z którą wystąpi w eliminacjach do Eurowizji. Nowy sprzęt komputerowy, podłączenie do internetu, szkolenia specjalistyczne i informatyczne, warsztaty planowania pracy - to wszystko czeka 105 placówek w województwie mazowieckim, które zakwalifikowały się do Programu Rozwoju Bibliotek. W poniedziałek w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy rozpoczęły się szkolenia dla bibliotekarzy.Hiszpański tenor Placido Domingo odebrał we wtorek największą nagrodę w historii muzyki klasycznej - Birgit Nilsson Prize w wysokości 1 mln dolarów, którą został uhonorowany jako pierwszy jej laureat. Po sukcesie utworu "Free" producent i didżej w jednej osobie Robert M. startuje z nowym singlem promujacym album "Taxi". "Start Again" to kolejny utwór Roberta M., który ma szansę stać się przebojem klubów i dyskotek nie tylko w naszym kraju. Stolica Apostolska, teologowie i publicyści katoliccy podejmując problem komunizmu i socjalizmu potępiali te ideologie jako zagrażające Kościołowi, państwu i cywilizacji. Wybrane pisma katolickich autorów na ten temat zawiera wydana właśnie książka "Socjalizm i komunizm potępione przez papieży".

26 marca ukaże się wspólna płyta Grzegorza Markowskiego i Ryszarda Sygitowicza, odpowiednio obecnego wokalisty i byłego gitarzysty Perfectu. We wtorek (9 lutego) w RMF FM miała miejsce premiera nowego utworu promującego to wydawnictwo.

Quentin Tarantino twierdzi, że muzyka jest bardzo ważnym elementem procesu powstawania filmu. Grupy Blindead i Tides From Nebula zaplanowały wspólną trasę koncertową, która rozpocznie się 4 grudnia w Krakowie.

Robert De Niro, zapytany o swoje reżyserskie plany podczas Taormina Film Festival, gdzie odbierał nagrodę za osiągnięcia filmowe, przyznał, że zamierza wyreżyserować jeszcze dwa, może trzy filmy w swojej karierze. Simon Hunter zajmie się reżyserią horroru "Blood Reds". Na zakończenie trasy promującej multiplatynowy album "Spis rzeczy ulubionych" Andrzej Piaseczny przygotował teledysk do piosenki "Gdybym nie zdążył" .Bob Dylan zostanie nowym głosem systemu nawigacji satelitarnej. W Szkole Andrzeja Wajdy zakończyła się 3. sesja EKRANU 2010 – Międzynarodowego Programu Szkoleniowego dla Profesjonalistów Filmowych. W warsztatach wzięli udział filmowcy mający na swoim koncie znaczące dokonania zawodowe. Wśród wykładowców znaleźli się m.in.: Andrzej Wajda i Wojciech Marczewski. George Clooney prowadzi rozmowy w sprawie występu w najnowszym filmie Alexandra Payne'a ("Bezdroża") - "The Descandants" - poinformował magazyn "Variety".

Szansa na kolejne części "Legendy telewizji" i "Dorwać Smarta"


Steve Carell zdradza, że mogą powstać kolejne części filmów "Legenda telewizji" i "Dorwać Smarta".

Ostatnie dni sprzedaży tańszych biletów na Festiwal w Jarocinie


Tylko do końca czerwca można nabywać tańsze bilety oraz karnety na jubileuszowy, związany z obchodami trzydziestolecia, Festiwal w Jarocinie (16-18 lipca).

"Jazz bez..." w Przemyślu


Koncertem "Młodzi dla Festiwalu", w którym wystąpili młodzi muzycy z Przemyśla i Ukrainy, rozpoczął się w czwartkowy wieczór w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu (Podkarpackie) IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej "Jazz bez...".

GrubSon na fali


GrubSon rusza w trasę promującą debiutancki album zatytułowany "O.R.S.".

Katatonia w Polsce


Grupa Katatonia przyjedzie w 2010 roku do Polski.

Zapytaj Gosię Andrzejewicz!


W czwartek, 20 sierpnia, o godzinie 14. gościem portalu INTERIA.PL będzie Gosia Andrzejewicz.

Grozili Madonnie śmiercią?


Amerykańska gwiazda pop Madonna postanowił wzmocnić ochronę po tym, jak w Serbii grożono jej śmiercią.

Zmarła wokalistka jazzowa Chris Connor


Chris Connor, znakomita wokalistka jazzowa o rozpoznawalnym w całym światku jazzowym głosie, zmarła w sobotę w Toms River, stan Nowy Jork. Miała 81 lat.

Ministerstwo o Camerimage Center


Budowa Centrum Festiwalowego Camerimage Łódź Center to interesująca idea, ale na obecnym etapie bardzo trudno oceniać szansę na jej realizację ponieważ stosowny wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wpłynął - informuje resort w specjalnym komunikacie.

Znów pobiją rekord Guinessa?


Znamy już skład Thanks Jimi Festival 2010 - imprezy towarzyszącej corocznemu biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu.

Zachary Quinto zagra Gershwina?


Gwiazda "Star Treka", Zachary Quinto, wcieli się w postać George'a Gershwina w filmie biograficznym o kompozytorze "Błękitnej rapsodii" - poinformował Deadline Hollywood. Film ma wyreżyserować Steven Spielberg.

Proekologiczny Coke Live Music Festival


Już dziś rusza czwarta edycja Coke Live Music Festiwal. Na 3 festiwalowych scenach wystąpią The Killers, 50 Cent, Nas, Shaggy, James, Gentleman, The Streets, Lupe Fiasco i Madcon oraz polscy artyści: COMA, O.S.T.R., Vavamuffin, AbradAb, Warszafski Deszcz, EastWest Rockers, Łąki Łan, Marika, Junior Stress & Sun El Band, Kumka Olik, Ten Typ Mes / 2cztery7, June oraz We Call It A Sound.

Peja może odetchnąć z ulgą


Sąd Rejonowy w Lesznie (woj. wielkopolskie) podtrzymał w poniedziałek, 17 maja, decyzję prokuratury, która w lutym odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie nawoływania do przemocy w tekstach piosenek poznańskiego rapera Pei.

21 filmów w konkursie w Gdyni


21 tytułów - w tym nowe filmy Doroty Kędzierzawskiej, Janusza Majewskiego i Jana Jakuba Kolskiego - będzie walczyć w Konkursie Głównym tegorocznego 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który potrwa od 24 do 29 maja.

Pożegnano Jerzego Stawińskiego


Wybitny scenarzysta i prozaik Jerzy Stefan Stawiński spoczął w środę na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.