Gazprom wyrolował Ukrainę - kraj może stracić 1,7 mld dol.


Ukraina ma zwrócić 12 mld m sześc. gazu pośrednikowi z grupy Gazpromu i jeszcze straci 1,7 mld dol. opłat za tranzyt rosyjskiego gazu.

Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Złoża ropy w delcie Orinoko w Wenezueli są co najmniej dwa razy większe niż całe zasoby Arabii Saudyjskiej mającej największe rezerwy ropy na świecie - ocenia urząd geologiczny USA. Próba wzrostu na dzisiejszej sesji zakończyła się przeceną w końcówce notowań. Czarna świeca z górnym cieniem, tuż po spadkowej wczorajszej sesji zachęca inwestorów do ostrożności.\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Chciałbym teraz zobaczyć miny członków Komitetu Noblowskiego\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski, komentując decyzję Baracka Obamy o wysłaniu dodatkowych 30 tysięcy żołnierzy do Afganistanu. Niemiecka gospodarka skurczyła się w ubiegłym roku o 5 proc. wobec wzrostu o 1,3 proc. w 2008 r. Spadek jest większy, niż spodziewali się analitycy, i jest największy od zakończenia drugiej wojny światowej The development of selected areas of Polish-Peruvian trade cooperation was the main topic of talks between Deputy Minister of Economy Adam Szejnfeld and Jorge Chavez Soto, the Ambassador of the Republic of Peru to Poland. The meeting was held on 4 November at the Ministry of Economy.

Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Górnicy, wzorem kolegów zza oceanu, reklamują się na billboardach, by przekonać Polaków, że są nie tylko zadymiarzami bez skrupułów walczącymi o podwyżki - pisze "Metro".

Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby bawić się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalej- Będziemy się starać, aby wzrost cen energii na świecie był jak najmniej odczuwalny dla polskich konsumentów. Dlatego konieczne jest rozwijanie produkcji w oparciu o krajowe surowce i pozyskanie środków na inwestycje początkowe w górnictwie – mówił 18 września br. wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak odpowiadając w Sejmie na pytania posłów. Pomimo pogorszenia nastrojów, na rynku obligacji nie widać dużych wzrostów rentowności. W piątek dla rynków finansowych ważne będą dane z USA i zdaniem dilerów bardziej prawdopodobna jest dalsza deprecjacja złotego. Wojewoda wydał wczoraj pozwolenie na budowę w gminie Mosina czterech słupów elektroenergetycznych linii wysokiego napięcia z Plewisk do Kromolic - napisał dodatek Gazety Wyborczej w Poznaniu.Wszystko wskazuje na to, że niebawem rozszerzeniu ulegnie liczba informacji zamieszczanych na etykietach produktów spożywczych - informuje "Puls Biznesu".Europosłowie pozytywnie zaopiniowali projekt unijnego rozporządzenia w sprawie dostarczania konsumentom informacji na temat żywności. CEZ złożył ofertę zakupu trzech tureckich firm dystrybucyjnych podaje „Rzeczpospolita" powołując się na agencję Bloomberg i turecką państwową agencję prywatyzacyjną. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w poniedziałek, że jego kraj gotów jest do 2020 roku zredukować emisję gazów cieplarnianych o 25 proc. w porównaniu z poziomem z 1990 roku.

VAT od samochodów i paliwa po nowemu, czyli po staremu


Komisja Europejska wyraziła zgodę na propozycję Ministra Finansów czasowego ograniczenia możliwości odliczania VAT od samochodów wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej. Dla przedsiębiorców oznacza to, że wraca stare - czyli z jednej strony likwidacja kratek, a z drugiej brak możliwości pełnego odliczania podatku VAT.

Nowe auta w odwrocie. Polacy kupili ich o 19 proc. mniej


Do końca lutego Polacy zarejestrowali o 19 proc. nowych aut mniej niż przed rokiem - poinformowała firma Samar.

TVP, a wdrażanie programu energetyki jądrowej


Prof. Grzegorz Wrochna, dyrektor Instytut Problemów Jądrowych w liście do szefa TVP apeluje, aby w obliczu wdrożenia programu energetyki jądrowej w Polsce dyrekcja telewizji rozważyła ponownie decyzję o zdjęciu z anteny emitowanego od 25 lat programu „Laboratorium”.

Dwugodzinny strajk pracowników Energa w warmińsko-mazurskim


Związkowcy firmy Energa w woj. warmińsko-mazurskim rozpoczęli w środę dwugodzinny strajk - poinformował PAP związkowiec Jarosław Szunejko.

PGNiG może zaciągnąć 300-400 mln USD długu na złoża norweskie do końca IX


PGNiG chce rozstrzygnąć do końca września, czy zaciągnie 300-400 mln USD kredytu na zagospodarowanie złóż na norweskim szelfie, wynika z czwartkowej wypowiedzi wiceprezesa spółki Sławomira Hinca.

Urząd Zamówień Publicznych: Urzędniku, rób przetarg w sieci


Urząd Zamówień Publicznych promuje licytacje i aukcje w internecie. Mogą przynieść wielomilionowe oszczędności w publicznych przetargach, ale nie jest łatwo przekonać do nich urzędników

Millennium DM radzi sprzedawać akcje KGHM, obawiając się spadku cen miedzi


Analitycy Millennium radzą sprzedawać akcje KGHM. Ich zdaniem miedziowy kombinat tak naprawdę jest warto o jedną trzecią mniej, niż wskazywałyby na to obecne notowania jego akcji na warszawskiej giełdzie

Sposoby przyjmowania i załatwiania spraw


Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz niezwykły przypływ energii, organizm będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj sprzyjający ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj szalony wyjazd, albo randkę z kimś, kogo znasz tylko ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.pl

BIO-ENERGIA ESP wybiera wykonawców biogazowni


Zarząd Spółki Fabryk Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING poinformował o złożeniu wraz z partnerami wspólnej oferta na zaprojektowanie i budowę biogazowni dla firmy BIO-ENERGIA ESP.

Grecja reformuje podatki


Ostatnie dni obfitowały w kilka znaczących wydarzeń politycznych. Jednym z takich wydarzeń była konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na której oficjalnie ogłoszono kandydaturę Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jednakże konwencja przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia i deklaracje w postaci wystąpień byłych, prominentnych polityków partii- Leszka Millera oraz Józefa Oleksego. Obaj politycy planują powrót na łono dawnego klubu.

Wielkanoc - święto radości


Święta Wielkanocne to wyjątkowy okres w roku. Kosciół katolicki uznaje święto to za najważniejsze w roku. Większość polaków również w te dni poświęca czas na uczestnictwo ...

Lokaty jednodniowe jednak bez podatku, ale... największe banki pozostają sceptyczne


Ministerstwo Finansów uspokaja: od lokat jednodniowych nie trzeba będzie płacić podatku. Mimo tej korzystnej interpretacji dwa największe banki - PKO BP i Pekao - wciąż mówią pas" i nie chcą zaoferować lokat jednodniówek swoim klientom.

UBS wycenił Taurona na 7,2 – 9,4 mld zł


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, bank UBS ocenił wartość grupy Tauron na 7,2 – 9,4 mld zł, co jest z najniższą z dotychczasowych wycen spółki.

Deutsche Boerse złożyła ofertę na zakup GPW


Międzynarodowa spółka Deutsche Boerse złożyła ofertę na zakup większościowego pakietu akcji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - podała Deutsche Boerse w piątkowym komunikacie.

MinFin przedstawiło harmonogram aukcji papierów skarbowych na 2010 rok


Ministerstwo Skarbu Państwa zmienia zasady sprzedaży resztówek giełdowych, z wyłączeniem pakietu Telekomunikacji Polskiej. Domy i biura maklerskie otrzymają ważne do końca roku zlecenie sprzedaży tych akcji, z minimalną ceną sprzedaży ustalaną według algorytmu opracowanego przez resort - poinformował w piątek PAP Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu.