MF: Zadłużenie Skarbu Państwa w kwietniu wzrosło o 8.926,1 mln zł mdm


Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec kwietnia wzrosło o 8.926,1 mln zł, czyli o 1,4 proc. i wyniosło 664.222,3 mln zł - podało w poniedziałek w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Jak poprawnie naliczać urlop wypoczynkowy i udzielać tego urlopu pracownikowi niepełnoetatowemu? Inwestorzy wyprzedają bardziej ryzykowne rodzaje obligacji w tempie najszybszym od ponad czterech lat. W ciągu tygodnia wycofano prawie 1 mld dol. z amerykańskich funduszy specjalizujących się w tzw. obligacjach śmieciowych Zadłużenie polskich rodzin od 2006 roku wzrosło ponad dwukrotnie - z 77,5 mld zł do 154,5 mld. Razem ze wzrostem zadłużenia wzrosła stabilność małżeństwa - pisze RzeczpospolitaLegitymowanie się wyższym wykształceniem paradoksalnie może przyczynić się do włączenia jego posiadacza w poczet osób bezrobotnych. W Polsce przybywa lawinowo młodych bezrobotnych, najczęściej właśnie z wyższym wykształceniem. Kompatybilnie z danymi, w zeszłym roku zarejestrowano 114 tysięcy osób z  wykształceniem wyższym, jednak oficjalne liczby są mocno zaniżone. Nieoficjalnie, poziom bezrobocia w tej grupie społecznej wynosi od 300 do 400 tysięcy. Przyczynami takiego stanu rzeczy są między innymi wstyd i poczucie upokorzenia związane z zarejestrowaniem się jako osoba bezrobotna. Nawet 2 miliony osób mogą dopłacić do fundowanego przez firmę lekarza - pisze "Rzeczpospolita". Jak dowiedziała się gazeta, chodzi o zaległości z ostatnich pięciu lat W ramach europejskiego projektu LIFESAVER w dniach 6 – 9 kwietnia br. policjanci ruchu drogowego z Gdańska, Katowic, Stalowej Woli, Leska, Płońska, Mrągowa, Kętrzyna, Krakowa ...

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" W tym roku pogoda na Wszystkich Świętych dopisze - zapowiadają meteorolodzy. W weekend w większości regionów ma być pogodnie, ale chłodno.

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Robert Pearce, odpowiedzialny za projekty międzynarodowe w Westinghouse Electric uważa, że polskie firmy mogą być dostawcami dla elektrowni jądrowych budowanych zagranicą. - Choć Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) w sierpniu nieco wyhamował drugi miesiąc z rzędu, jednak sygnały ze strefy realnej gospodarki są nadal pozytywne - podało w komunikacie Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

Jeżeli do amortyzacji nieruchomości została zastosowana metoda wynikająca z art. 22j ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. metoda indywidualnych stawek nie wynikających z wykazu stawek amortyzacyjnych, to wysokości stawki amortyzacji nie można zmieniać w trakcie trwania okresu amortyzacji. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 17.08.2009 r. nr IPPB1/415-324/09-5/IF. Samsung wprowadza na polski rynek telefon oparty na systemie operacyjnym Android o nazwie Galaxy (I7500). Wszystko dlatego, że w połowie sierpnia operator postanowił zamknąć program partnerski Profit. Klienci dostali miesiąc na wykorzystanie punktów, które gromadzili nieraz latami. A do tego zabrakło gadżetów, które upatrzyli sobie w zamian za punkty.Agencja Fitch obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej Grecji z BBB plus do BBB minus, uzasadniając to pogorszeniem sytuacji gospodarczej w kraju i większymi wyzwaniami związanymi z naprawą finansów publicznych. To kolejny cios dla pogrążonego w kryzysie kraju. Jak podał Głos Pomorza, w dniu wczorajszym doszło do awarii, która pozbawiła na godzinę odbiorców energii elektrycznej w centrum miasta. 77 mln złotych kosztować będzie budowa Parku Naukowo-Technologicznego w Olsztynie. Unijne dofinansowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej wyniesie 55 mln zł. 22 mln zł to wkład własny gminy.

Prezes Gazpromu: wojna gazowa dobiegła końca


Prezes Gazpromu Aleksiej Miller oświadczył w piątek, że nie widzi żadnych problemów, które uniemożliwiałyby podpisanie z Białorusią aneksu do kontraktu z 31 grudnia 2006 roku określającego warunki tranzytu gazu w 2010 roku.

Kapica: budżet stracił 180 mln zł na sprzedaży oleju opałowego


Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w 2010 roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 roku i dopiero od 2012 roku - 10,2 mld m sześc. gazu rocznie wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

Minister Gospodarki daje dostęp do zapasów gazu


Nie będzie problemów z gazem. Wczoraj minister gospodarki Waldemar Pawlak zezwolił w razie potrzeby wykorzystać gaz z obowiązkowych zapasów.

Debiut Hefal Serwis na NewConnect


W czwartek, 27 sierpnia 2009 r. na rynku NewConnect zadebiutowała 96 spółka - Hefal Serwis SA. Jest to jednocześnie 13 tegoroczny debiutant na NewConnect.

Umowa EDF i INTER RAO JES


Podczas ubiegłotygodniowej wizyty Premiera Putina w Paryżu oprócz głośno komentowanego porozumienia w sprawie współpracy EDF z Gazpromem w ramach projektu South Stream, francuski koncern podpisał również umowę z INTER RAO JES w sprawie efektywności energetycznej.

W PKW zarejestrowano 23 komitety wyborcze


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz niezwykły przypływ energii, organizm będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj sprzyjający ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj szalony wyjazd, albo randkę z kimś, kogo znasz tylko ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.pl

Offset


...

UE


...

OMV i giełda wiedeńska utworzyły gazową giełdę


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, austriacka OMV i giełda wiedeńska utworzyły „gazową giełdę”, która w partnerstwie z Gazpromem chce stać się największą gazowym rynkiem Europy.

Były prezes PKO BP pomoże Ryszardowi Krauzemu


Zespół Raz Dwa Trzy pracuje nad współczesną wersją \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Nie pytaj o Polskę\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Republiki. Jeden z najbardziej znanych przebojów polskiej muzyki lat 80. zostanie wykonany podczas koncertu we Wrocławiu (23 kwietnia) w zupełnie nowej aranżacji.

SAS rozważa tymczasowe zwolnienie 6000 pracowników


Norweskie linie lotnicze SAS mogą dzisiaj wręczyć około 3500 pracownikom powiadomienie, że prawdopodobnie zostaną odesłani do domów we wtorek. Stanie się tak, jeśli ruch powietrzny nadal ...

Na zamknięciu WIG20 stracił 0.322%


Dziś Rada Polityki Pieniężnej spotyka się po raz ostatni w starym składzie, bowiem jej 6-letnia kadencja dobiega końca.

Nowy termin składania ofert na zakup Polfy Warszawa


Na prośbę inwestorów z tzw. krótkiej listy zarząd Polskiego Holdingu Farmaceutycznego przedłużył w poniedziałek termin składania ofert na zakup Polfy Warszawa. Nowy termin to 5 maja.

FTSE na zamknięciu sesji spadł o 1,3 proc.


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji spadł o 1,3 proc., do 5.178,52 pkt. (PAP)

Aktywni zajdą dalej


Pod takim hasłem ponad 1,5 tys. osób uczestniczyło w wykładach i warsztatach, które odbyły się podczas Festiwalu Przedsiębiorczości organizowanego przez gdańską Wyższą Szkołę Bankową w dniach ...