Artjoms Rudnevs przybył na testy do Lecha Poznań


Do Poznania przybył na testy Łotysz Artjoms Rudnevs. Ten 22-letni napastnik ma wzmocnić atak Lecha po transferze do Borussii Dortmund Roberta Lewandowskiego.

- Zarząd PZPN próbuje nas zastraszyć. Otrzymaliśmy pismo od kancelarii adwokackiej reprezentującej Polski Związek Piłki Nożnej, w którym zażądano od nas wyrejestrowania domeny koniecpzpn.pl, grożąc jednocześnie rozprawami sądowymi - powiedział nam szef biura prasowego stowarzyszenia S.O.S. dla Polskiej Piłki Arkadiusz Makieła. Według sondażu, którego wyniki ogłoszono w niedzielę, premier Grecji, socjalista Jeorjos Papandreu ma poparcie większości współobywateli dla uchwalonego w piątek planu wyciągnięcia kraju z ciężkich kłopotów gospodarczych. - Być może przeceniliśmy Wisłę. Druga połowa pokazała, że byliśmy w stanie nawiązać walkę, jak równy z równym - mówił po porażce z mistrzami Polski 1:2 Kamil Glik, obrońca Piasta GliwiceCzłonek zarządu Legii Warszawa i uczestnik obrad Okrągłego Stołu dla Polskiej Piłki Jarosław Ostrowski ocenił, że po tym spotkaniu nie należy spodziewać się wielu konkretnych wniosków. - Myślę, że konkluzje będą na wysoce abstrakcyjnym poziomie - przyznał. Legendarny włoski sędzia piłkarski, Pierluigi Collina stwierdził, że na arbitrach spoczywa zbyt wielka odpowiedzialność, a trenerzy i piłkarze nie dość, że jej nie doceniają, to jeszcze niejednokrotnie przeszkadzają w wykonywaniu pracy arbitrów. - Sędziowie piłkarscy pracują pod wielką presją - oświadczył Collina. Parlament Szwecji przyjął w czwartek, wbrew opinii rządu i większością tylko jednego głosu, wniosek uznający za ludobójstwo masakrę Ormian w imperium osmańskim w latach 1914-1915. Wkrótce po tym MSZ Szwecji przypomniał o swym poparciu dla wejścia Turcji do UE. Po głosowaniu ws. Ormian Turcja odwołała ze Szwecji swojego ambasadora.

Niemiecka policja podała w czwartek, że po nocnym pościgu aresztowała pirata drogowego. Ale nie byle jakiego, bo tajnego agenta. No, prawie tajnego.

Ochrona, obecna na pokładzie, udaremniła porwanie samolotu linii Egypt Air, lecącego ze Stambułu do Kairu. Daniel Laszkiewicz i Patryk Wajda to kolejni hokeiści Comarchu Cracovii, którzy podpisali nowe kontrakty z klubem.

Izraelskie MSZ zorganizowało pomoc dla ofiar kataklizmu na Haiti, oddelegowując do pomocy humanitarnej 220 osób, w tym ponad 40 lekarzy - poinformowała ambasada Izraela w Polsce. Strzelanina w Kalifornii. Mężczyzna wszedł do restauracji z dwoma pistoletami w rękach i otworzył ogień do rodziny swojej pasierbicy. Zabił dorosłego mężczyznę i 8-letnie dziecko, a ranił kobietę i jej 6-letniego synka. Potem strzelił sobie w głowę. Rząd Japonii zrezygnował z planów przeniesienia amerykańskiej bazy wojskowej z Okinawy. Premier Yukio Hatoyama poinformował o tym dzisiaj, wskazując na potrzebę "solidnych stosunków" z USA, zwłaszcza w obliczu napięcia na Półwyspie Koreańskim.Trzystu ośmioma uderzeniami dzwonu kościoła w L'Aquili w środkowych Włoszech uczczono w nocy z poniedziałku na wtorek pamięć ofiar trzęsienia ziemi w tym mieście sprzed roku; tyle ludzi wtedy zginęło. W rocznicowych uroczystościach wzięło udział 25 tys. osób. Po wakacjach powróciły w Brukseli dyskusje na temat składu nowej Komisji Europejskiej. Dwa niezależne źródła w KE powiedziały PAP, że jeśli Polska zgłosi - jak zapowiadano - kandydaturę europosła Janusza Lewandowskiego, może liczyć na stanowisko komisarza ds. budżetu. Jakub Błaszczykowski zdobył bramkę dla Borussii Dortmund w wyjazdowym spotkaniu 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec z 1899 Hoffenheim. Goście wygrali 2:1 i zajmują dziewiątą pozycję w tabeli.

Michał Winiarski wrócił do Skry Bełchatów


Przyjmujący polskiej reprezentacji siatkarzy Michał Winiarski wrócił z włoskiego Itas Diatec Trentino do swojego poprzedniego klubu PGE Skra Bełchatów. Kontrakt został podpisany na trzy lata.

Zarzuty dla niedoszłej zabójczyni b. ministra Wlk. Brytanii


21-letnia bezrobotna Roshonara Choudhary została w sobotę formalnie oskarżona o usiłowanie zabójstwa brytyjskiego polityka, byłego ministra Stephena Timmsa, którego pchnęła w piątek nożem, gdy wizytował swój okręg wyborczy w Londynie.

W grudniu będzie rozstrzygnięty przetarg na stadion w Białymstoku


Jeszcze w tym roku zostanie rozstrzygnięty ponowny przetarg na budowę stadionu miejskiego w Białymstoku - poinformowali w czwartek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Popławski.

"Zadziwiające. Taka szybka decyzja i to bez nacisków z Polski"


Przewodnicząca Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach domaga się od rządu niemieckiego podjęcia decyzji w spornej sprawie jej kandydatury do rady fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".

NATO zapłaci za "powściągliwość"?


Dowódcy wojsk NATO w Afganistanie rozważają nowy sposób na ograniczenie liczby ofiar cywilnych. Zgodnie z nim żołnierze byliby nagradzani za "odważną powściągliwość", czyli za unikanie użycia np. wsparcia z powietrza w sytuacjach, w których mogłoby być zagrożone życie cywilów.

Białoruś: Andżelika Borys nie zdąży zapłacić grzywny


Szefowa nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys powiedziała TV Biełsat, że nie zdoła zgromadzić pieniędzy potrzebnych do zapłacenia kar nałożonych na nią przez władze białoruskie.

Cuche: Trasa zjazdu jak gigantyczny snowpark


Szwajcar Didier Cuche, jeden z głównych pretendentów do złotych medali olimpijskich w alpejskich konkurencjach szybkościowych, po treningowym przejeździe trasy zjazdu w Whistler ocenił, że przypomina ona "gigantyczny snowpark".

W. Brytania: rekordowa ilość raportów o UFO


Brytyjskie ministerstwo obrony podało, że doniesienia o niezidentyfikowanych obiektach latających (UFO) będą trafiać do niszczarek ze względu na rekordowy napływ takich informacji od ludności.

James Toney chce walczyć z Tomaszem Adamkiem


Były mistrz świata James Toney (72-6) twierdzi, że nikt nie chce z nim walczyć. Wśród zawodników, którzy odmówili walki z nim wymienia Tomasza Adamka, Chrisa Arreole oraz Samuela Petera - poinformował portal boxingnews.pl.

Petrescu: Wielki dzień dla rumuńskiego futbolu


Szkoleniowiec Unirei Urzicei, Dan Petrescu był usatysfakcjonowany po zwycięstwie 1:0 w meczu grupy G Ligi Mistrzów z Sevillą. - Jestem zadowolony z moich zawodników i z wyniku, ale wiem, że czeka nas jeszcze ciężki mecz ze Stuttgartem - przyznał Petrescu.

Jemen: atak na siedzibę sił bezpieczeństwa w Adenie


Co najmniej sześciu funkcjonariuszy jemeńskich sił bezpieczeństwa zginęło w ataku zbrojnej grupy na siedzibę tych służb w mieście Aden na południu kraju. W trakcie akcji w sobotę napastnicy uwolnili przetrzymywanych tam aresztantów.

"Nasza historia powinna nas zbliżać, nie ma innej alternatywy"


Premierzy Polski i Rosji, Donald Tusk i Władimir Putin, wmurowali w Katyniu kamień węgielny pod Świątynię Zmartwychwstania Chrystusa, która ma upamiętnić rosyjskie ofiary stalinowskich represji spoczywające w ziemi katyńskiej.

Teren katastrofy znów przeszukany


- W czwartek w Smoleńsku ponownie przeszukano teren katastrofy samolotu z 10 kwietnia; nie znaleziono żadnych materiałów z tej sprawy - poinformował naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski na posiedzeniu sejmowej komisji obrony.

Rosja chce materiałów ws. telefonów z Tu-154


Rzecznik Komitetu Śledczego przy Prokuraturze Generalnej Rosji Władimir Markin powiedział, że strona rosyjska oczekuje na informacje o rozmowach telefonicznych i SMS-ach z pokładu polskiego samolotu prezydenckiego, który rozbił się pod Smoleńskiem.

"Times": Arabia Saudyjska zezwoli na izraelski atak na Iran


Arabia Saudyjska przeprowadziła ćwiczebne wyłączenia gotowości bojowej swej obrony powietrznej, co byłoby potrzebne Izraelowi do dokonania ataku lotniczego na obiekty nuklearne w Iranie - poinformował w sobotę brytyjski dziennik "Times".