MAE: trzeba wydać 42 mld dol. na CO2


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Międzynarodowa Agencja Energetyczna ocenia na 42 mld dolarów inwestycje, jakie do 2020 r. świat musi przeznaczyć na technologie wychwytywania i magazynowania CO2.

Przestrzeń powietrzna nad Krakowem została zamknięta dla samolotów rejsowych do odwołania - poinformowała PAP w piątek rzeczniczka lotniska Justyna Zajączkowska. Grupa Lotos podwyższyła w środę ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 7 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 10 zł na tysiąc litrów - cena benzyny bezołowiowej 98. Przyjęcie euro jest w dłuższym okresie korzystne, jednak perturbacje w strefie euro nie sprzyjają rozmowie o niej. Najpierw powinniśmy uporządkować swoje gospodarstwo i zmniejszyć deficyt - powiedział telewizji TVN CNBC Biznes Marek Belka, szef departamentu europejskiego MFWBędące w upadłości likwidacyjnej Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Łapy S.A. zawarły umowę na produkcję cystern z firmą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - podała spółka w komunikacie. Klienci funduszy emerytalnych nie chcą obniżki składki do OFE - wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinie dla Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Urząd statystyczny w Budapeszcie podał, że inflacja w grudniu w ujęciu rocznym wyniosła 5,6 proc.

Z rządu odchodzi Witold Drożdż - wiceminister w MSWiA, szef zespołu Cyfrowa Polska odpowiedzialny za wprowadzanie Polski do świata nowoczesnej e-administracji

Pracodawca może zastosować karę porządkową w terminie 2 tygodni od powzięcia wiadomości o przewinieniu uzasadniającym nałożenie kary. Kara nie może jednak zostać nałożona po upływie 3 miesięcy od dopuszczenia się przewinienia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że firma Alpine Bau chce unieważnienia przetargu na wybór wykonawcy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Został on ogłoszony na początku kwietnia.

Produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o 9,2 proc. w ujęciu rocznym, a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 3,1 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Przenośny komputer, tak jak strój kąpielowy czy krem do opalania, dla wielu jest dziś ważnym elementem wakacyjnego ekwipunku - wskazują informatycy i radzą, by używając laptopa przestrzegać zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z kafejek internetowych i hot-spotów Wkopaniem kamienia węgielnego Rosjanie rozpoczęli budowę elektrowni jądrowej w obwodzie kaliningradzkim około 60 km od granicy z naszym krajem – informuje „Rzeczpospolita”.W czwartek Komisja Europejska przyznała trzy pierwsze kontrakty na budowę systemu nawigacyjnego Galileo, który ma stanowić europejską konkurencję dla amerykańskiego GPS. Może za cztery lata Tak uważa Konfederacja Pracodawców Polskich, która podobnie jak Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" negatywnie ocenia propozycję utworzenia powszechnego samorządu gospodarczego. Za nowym projektem ustawodawczym i powstaniem ... Domagają się większych poświęceń od krajów rozwiniętych.

"Parkiet": PIU do likwidacji?


Powstał projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej, który zakłada likwidację Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) - dowiedział się "Parkiet".

Gdańskie plany Polnordu


\"\"As Pucharów Sprawy sercowe zdominują najbliższe dni twojego życia, a zacznie się tak dziać już od dziś.. Na nich więc skup całą swoją uwagę. Od ich rozwiązania zależy twoja przyszłość i szczęście osobiste. Uczucia, jak sama dobrze wiesz, nie da się zbyt długo ukrywać. Zbierz się więc na odwagę, powiedz głośno i wyraźnie, co naprawdę czujesz. horoskop.wp.pl

Samorządy: nie chcemy, by PKP Przewozy Regionalne upadły


Zgodnie z art. 6 ustawy abolicyjnej (Dz.U. z 2008 r. nr 143, poz. 894) umorzenie zaległości podatkowej lub zwrot podatku stanowi pomoc de minimis.

Usługi transportowe w VAT: kiedy powstaje obowiązek?


Ustawodawca przewidział dla usług transportowych szczególny moment powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT, a co za tym idzie, wykazania podatku należnego. Istotny jest tu moment wykonania usługi oraz zapłaty. Na jaki dzień określić pierwsze z wymienionych?

Skradziono hasła 100 tysięcy polskich internautów


Internetowy serwis Wykop.pl przyznał w sobotę, że po włamaniu z jego serwerów skopiowano dane użytkowników, adresy ich kont pocztowych i hasła. To potencjalne zagrożenie dla rachunków bankowych i poczt użytkowników

Złoty mocno traci do dolara i euro


Inwestorzy pozbywali się złotego i euro z powodu obaw przed podwyżką stóp procentowych w USA, które przyciągną tam kapitał. Dolar podrożał do 2,88 zł

PGNiG i PETROLINVEST skoncentrują współpracę na koncesji EmbaYugNeft


PGNiG SA oraz Petrolinvest S.A. podjęły decyzję o skoncentrowaniu współpracy strategicznej na koncesji EmbaYugNeft oraz na realizacji przyszłych projektów poszukiwawczo-wydobywczych w Kazachstanie.

Związkowcy z ENEI sprzeciwiają się odwołaniu przedstawiciela załogi z RN spółki


Związkowcy z ENEI sprzeciwiają się planowanemu odwołaniu przedstawiciela załogi z rady nadzorczej spółki. List w tej sprawie napisali do Jana Burego, Sekretarza Stanu w MSP.

Fitch: perspektywa polskich firm energetycznych na 2010 jest stabilna


Perspektywa dla polskich firm energetycznych jest stabilna na rok 2010, pomimo wyzwań związanych z realizacją planów inwestycyjnych o znacznej wielkości, stwierdza w swoim raporcie agencja ratingowa Fitch Ratings.

Włochy:Rząd zatwierdził pomoc dla Grecji


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Hakerzy oferują Niemcom kolejne dane o kontach w Szwajcarii


Niemieckie władze zastanawiają się nad zakupem kolejnych informacji o swoich obywatelach unikających podatków - w zeszłym tygodniu za 2,5 mln euro kupiły już listę niemieckich właścicieli kont w Szwajcarii - pisze Wall Street Journal

Janota: "Czechy mogą podążyć drogą Węgier"


Czeski minister finansów Eduard Janota ostrzegł w wywiadzie dla czeskiego radia przed konsekwencjami dalszego pogłębiania deficytu publicznego. Janota powiedział, że "Czechy mogą podążyć drogą Węgier".

Posłowie PiS do MSP: potrzebna strategia rozwoju uzdrowisk


Dokładnie rok temu amerykański gigant finansowy, bank inwestycyjny Lehman Brothers zwrócił się do sądu o ochronę przed wierzycielami. Czegoś takiego nawet dzień wcześniej najwięksi czarnowidze nie byli w stanie sobie wyobrazić. Ale była to tylko pierwsza, niewielka fala poprzedzająca właściwe tsunami. Kataklizm, który się zdarzył w następnych miesiącach, przeszedł już wszelkie wyobrażenia. Zaczął się kryzys finansowy.

UOKiK: producenci żywności mogą przeciwstawić się sieciom handlowym


Rolnicy i inni producenci żywności mogą wykorzystywać przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i podejmować wspólne działania, by przeciwstawić się praktykom dużych sieci handlowych - powiedział w czwartek w Sejmie wiceprezes UOKiK Jarosław Król.

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny firmy Kulczyka


Chodzi o spółkę Kulczyk Oil Ventures Inc. z Kanady zajmującą się wydobyciem ropy naftowej i gazu