W Orlenie są zaskoczeni, że w domach było zimno


Orlen zrzuca odpowiedzialność za brak ciepła w ostatnich dniach na Fortum, które jest tymi oskarżeniami zaskoczone i podkreśla, że nie miało wpływu na wstrzymanie dostaw ciepła, gdyż spółka jest dystrybutorem - napisał lokalny dodatek Gazety Wyborczej w Płocku.

W dniach 28-30 marca odbyły się warsztaty na temat wskaźników ICT w zakresie dotyczącym administracji publicznej zorganizowane przez OECD. Wpływy z akcyzy za wyroby tytoniowe będą w tym roku wyższe od planowanych - powiedział w środę wiceminister finansów Jacek Kapica. - Po tragicznym wypadku samolotu w Smoleńsku, w którym zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i prezes NBP Sławomir Skrzypek, polską gospodarkę mogą czekać duże zmiany - pisze agencja Bloomberg.Natasza Urbańska oraz Patrycja Kazadi wróciły właśnie z Filadelfii, gdzie nagrywały utwory do projektu "Poland... Why Not?". Urzędu Komunikacji Elektronicznej zaakceptował zmiany opłat za połączenia z sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej SA do sieci komórkowych operatorów PTK Centertel (Orange), Polkomtel (Plus) i Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era) oraz P4 (Play) - poinformował UKE na stronie internetowej. Najważniejsze problemy branży samochodowej w obecnej sytuacji gospodarczej były tematem rozmowy wicepremiera Waldemara Pawlaka z przedstawicielami koncernu General Motors Europe (GME). Spotkanie odbyło się 8 kwietnia br. w Ministerstwie Gospodarki.

Wisła Kraków w ostatnich sekundach derbowego pojedynku z Cracovią straciła gola, który może okazać się bardzo kosztowny. Pechową interwencją popisał się Mariusz Jop. Obrońca Wisły skierował piłkę do własnej bramki i mecz zakończył się remisem 1-1.

RZESZÓW. Czy pasażerowie komunikacji miejskiej będą korzystać z ulg? Rozmowy pomiędzy MPK i zrzeszającym siedem podrzeszowskich gmin związkiem "Podkarpacka Komunikacja Samochodowa" odbędą się prawdopodobnie dopiero w ... We wtorek startuje Science2Business, inkubator przedsiębiorczości, który będzie pomagał polskim naukowcom i za unijne pieniądze zrealizuje ich pomysły - zapowiada "Puls Biznesu".

Po trzech kwartałach wszystkie notowane na głównym parkiecie warszawskiej giełdy spółki gastronomiczne odnotowały pogorszenie wyniku netto, a większość także przychodów. Tak źle w tej branży dawno nie było - informuje "Puls Biznesu". - Premier Rosji Władimir Putin ogłosił, że recesja w kraju się zakończyła, zapowiedział reformy, m. in. w dziedzinie ochrony zdrowia, i walkę z biurokracją FBI poinformowało, że postara się wyjaśnić okoliczności wycieku danych 114 tysięcy użytkowników iPadów,, który spowodowały błędy w sposobie przechowywania danych przez sieć AT&T.MG monitoruje działania, które ułatwią małym i średnim przedsiębiorstwom (MSP) dostęp do systemu funduszy pożyczkowych i poręczeniowych. W „Sprawozdaniu z realizacji Kierunków rozwoju funduszy pożyczkowych i poręczeniowych w latach 2009-2013”, przyjętym przez Kierownictwo MG 14 października br., podsumowano zrealizowane od 3 lutego do 30 czerwca br. prace. 7 września 2009 r. odbyło się VI posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do spraw realizacji Strategii Lizbońskiej w Polsce, któremu przewodniczyła Pani Grażyna Henclewska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Urząd Regulacji Energetyki zaprezentował wyniki pierwszych systemowych badań sektora energetycznego na temat jakości dostaw energii elektrycznej do odbiorców przyłączonych do sieci przesyłowych i dystrybucyjnych

Nowa pamięć NAS: Iomega StorCenter


Firma Iomega zaprezentowała nowe sieciowe pamięci NAS - Iomega StorCenter ix2-200. Urządzenia StorCenter ix2-200 łączą w sobie funkcje zarządzania danymi, przydatne w biurach, oraz technologie obsługi mediów i innych aplikacji klienckich, ważnych z punktu widzenia użytkowników domowych.

Studenci PW wygrali zawody samolotów bezzałogowych


Czy wiesz, że Bezzałogowy samolot KIWI, skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej, zajął I miejsce w międzynarodowych zawodach Aero Design 2010, na których zadaniem było przeniesienie przez ...

CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 2,25 proc., do 3.813,17 pkt


Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 2,25 proc., do 3.813,17 pkt. (PAP)

22 mln dol. premii za zastąpienie Steve'a Jobsa


Gdy Jobs był na półrocznym zwolnieniu lekarskim, jego obowiązki przejął Tim Cook, dyrektor zarządzający Apple. Za ten okres otrzymał sowity bonus - ok. 22 mln dol.

ZA Puławy miały 39,16 mln zł zysku netto w III kw. r.obr. 2009/2010, wzrost o 23,0% r/r


Bank Millennium wprowadził do oferty nowe konto internetowe. I promuje je za pomocą konkursu w serwisie YouTube

Ipsos: Wskaźnik optymizmu konsumentów wzrósł o 4,57 pkt do 9,41 pkt w styczniu


Lucyna Wiśnicka. Pawłowice

Crowley Data Poland chce obsługiwać największe firmy


\\\\\\\"\\\\\\\" Wszyscy szczypiorniści są zdrowi i do meczu z Czechami niepokonani Polacy przystąpią w pełnym składzie. Wygrana daje biało-czerwonym pierwszy w historii awans do najlepszej \\\\\\\"czwórki\\\\\\\" mistrzostw Europy. Co dalej\\\\\\\? W sukces podopiecznych Wenty wierzą nawet... niemieccy kibice z 54-letnim Helmutem na czele.

BIEC: Wskaźnik Przyszłej Inflacji zapowiada spadek inflacji


Banki w piątej co do wielkości gospodarce Unii Europejskiej mogą ukrywać prawdziwy rozmiar strat spowodowany niespłaconymi pożyczkami - informuje agencja ratingowa Moody's

System, który przegląda się w lusterku


Trwa wdrożenie aplikacji SENTE eSystem w obszarze WMS w firmie Abakus - dostawcy lusterek i oświetlenia samochodowego. Rozwiązanie to skróci czas realizacji zamówień klientów i usprawni ...

Ukraińska wódka ceną powalczy o polski rynek


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Ponad trzy tysiące mieszkańców Lubelszczyzny pozbawionych energii


Na terenie działania PGE Dystrybucja Zamość około 3 tys. osób pozbawionych jest energii elektrycznej. Najbardziej poszkodowany został powiat tomaszowski, gdzie pod naporem śniegu złamało się blisko 100 słupów energetycznych - napisał Polska Kurier Lubelski.

"DGP": Polki zdobywają uniwersytety


Po zniesieniu poboru do wojska studiuje coraz mniej mężczyzn. Uczelniom grozi bankructwo - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Załóż konto, dostaniesz debet - tak banki podbierają sobie klientów


Opera Software udostępnia nową wersję beta przeglądarki internetowej Opera 10.50. Obecnie kompilacja ta dostępna jest tylko w wersji dla systemów operacyjnych Windows.

Tarnobrzeg: spółdzielnie mieszkaniowe planują budowę własnych ciepłowni


Jak podaje serwis www.nowiny24.pl, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa chce wybudować własną ciepłownię zasilaną gazem.

W poniedziałek zacznie działać pierwszy w Polsce sąd internetowy


W poniedziałek zacznie działać pierwszy w Polsce sąd internetowy. Będzie rozpatrywał najprostsze sprawy cywilne z całego kraju, choć jego siedziba będzie w Lublinie.