2010: Koniec tanich wakacji? Wycieczki będą droższe


W biurach podróży ruszyła sprzedaż wakacyjnej oferty wyjazdów i wycieczek. Na razie wciąż jeszcze obowiązują promocyjne ceny, ale biura już teraz ostrzegają, że od nowego roku będzie drożej przynajmniej o 10 proc. niż w ubiegłym sezonie - pisze Rzeczpospolita

Niemiecka Lufthansa Cargo AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ... Czy Polacy nagle ozdrowieli? - Nic podobnego - mówią lekarze i ekonomiści. - To ZUS zaostrzył kryteria. Dziś na rentę nie wystarczy chory kręgosłup, dwa zawały czy nawet brak ręki i nogi. Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem ruchy cen towarów i usług konsumpcyjnych, od trzech miesięcy rośnie - wynika z lutowego badania Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).Od wielu dni funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczą w akcjach przeciwpowodziowych. Pogranicznicy z placówki SG w Piwnicznej-Zdroju (Karpacki OSG) monitorują stan brzegów granicznego Popradu i zabezpieczają ... Realizacja procesów inwestycyjnych… Jeszcze nie do końca, my jako czytelnicy "strawiliśmy" informacje o samych sukcesach rządu Tuska po dwóch latach koalicji PO-PSL, a już jeden z koalicjantów ... Konsument nie będzie płacił za odczyt licznika energii elektrycznej, co ma ułatwić zmianę sprzedawcy energii elektrycznej - pisze "Rzeczpospolita".

BNP Paribas, Barclays i Santander to tylko największe z grona europejskich banków, których aktywa i stan posiadania zwiększyły się w wyniku kryzysu kredytowego. Analitycy uważają, że to sianie nasion pod kolejny kryzys finansowy i wielkie ryzyko dla narodowych gospodarek - donosi Bloomberg

Organizacje kobiece są oburzone propozycjami Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" w sprawie zmian dotyczących przyznawania "wdowich" rent. Uważają, że jest to szukanie oszczędności kosztem biedniejszych kobiet - wynika z przysłanego do PAP oświadczenia podpisanego przez kilkanaście organizacji kobiecych. OFF Festival to nie tylko przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała okazja do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach przez Artura Rojka.

Kiedy dziewięć lat temu wybuchł kryzys, ówczesny gigant bankowości Lehman Brothers zwolnił 15 nowo zatrudnionych absolwentów Harvardu. Uczelnia, gdy tylko się o tym dowiedziała, zagroziła Lehmanowi, że jeśli natychmiast nie cofnie decyzji, zakaże mu u siebie rekrutować. I bank przyjął wszystkich z powrotem. Zapewnił o tym podczas swojego pobytu w Łodzi minister Grabarczyk. Jego zdaniem węzeł autostrad w Strykowie będzie gotowy przed Euro 2012, a odcinek autostrady A2 między ... Poniżej przedstawiamy Raport końcowy z prac Zespołu z dnia 23 listopada 2006 r.Nie ma już ryzyka przerwy w dostawach ropy z Rosji przez Ukrainę do odbiorców w Unii Europejskiej - ogłosiła we wtorek z zadowoleniem Komisja Europejska. W ten sposób KE skomentowała porozumienie między Rosją a Ukrainą w sprawie tranzytu rosyjskiej ropy, które zakłada przede wszystkim podwyżkę opłat tranzytowych o 30 proc. Komisarz ds. rolnictwa Dacian Ciolos rozpoczął w poniedziałek konsultacje publiczne przed reformą Wspólnej Polityki Rolnej. Chce on skończyć z odwoływaniem się do historycznych danych o produkcji, co sprawia, że różne są dopłaty dla rolników w różnych krajach. Na 16 września p.o. prezes TVP Piotr Farfał zwołał posiedzenie nowej rady nadzorczej spółki - dowiedziała się w czwartek PAP ze źródeł zbliżonych do rady. Na posiedzeniu tym prawdopodobnie nastąpi odwołanie Farfała z funkcji, bowiem rada jest mu nieprzychylna.

Karty kredytowe dla firm: jak korzystać?


Karta kredytowa może być wygodną alternatywą dla limitu w rachunku firmowym. Przedsiębiorca korzystając z krótkoterminowego kredytu nie zapłaci odsetek. Taki produkt oferuje już 12 banków w Polsce - podał serwis Bankier.pl.

Nieco mniej energii z PGE


W I kwartale 2010 Polska Grupa energetyczna sprzedała 14,86 TWh energii elektrycznej w porównaniu do 14,91 TWh w analogicznym okresie roku poprzedniego

Kiedy pozwolenie na most?


Kiedy Toruń będzie miał pozwolenie na budowę mostu? Kiedy poznamy firmę, która wzniesie przeprawę? Władze Torunia liczą, że za miesiąc będą miały nowe pozwolenie na budowę mostu. ...

Interpelacje - czerwiec 2008 r.


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu.

URE poprosił o obniżkę proponowanych podwyżek cen prądu


Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego zrezygnował ze stanowiska. Zostanie szefem ING Direct czyli bankowości internetowej na Anglię, Francję, Włochy, Hiszpanię.

"PB": Światowe rynki widzą polską mizerię budżetową


Inwestowanie w polskie obligacje staje się ryzykowne - akcentuje "Puls Biznesu". Rosną koszty ubezpieczenia polskiego długu.

Pawlak o inwestorach ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich


Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podwyższył w piątek prognozę PKB dla Polski na 2010 r. do 2,3 proc. rok do roku, z prognozowanych wcześniej 1,8 proc. proc. rok do roku. Przewiduje, że w 2011 roku będzie to natomiast 3,0 proc.

MI: najważniejsze autostrady będą gotowe na EURO 2012


10 marca 2010 Rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński oraz Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej, gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak podpisali porozumienie o współpracy. Zakres umowy obejmuje między innymi wzajemne wsparcie informatyczne, wspólne inicjatywy edukacyjne, udział w konferencjach i sympozjach, działania promocyjne, a także współpracę dotyczącą przedsięwzięć międzynarodowych

Katastrofa samolotu z Prezydentem RP


Komunikat Kancelarii Prezydenta RP Rządowy samolot z Prezydentem Lechem Kaczyńskim, Marią Kaczyńską oraz polską delegacją na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, rozbił się przy lądowaniu na lotnisku ...

Millennium DM: PKO BP jest notowany z dyskontem w stosunku do Pekao


Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

Erbud miał 10,13 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., wobec straty przed rokiem


Podobnie jak w latach ubiegłych, w 2009 roku Warszawa była liderem płacowym wśród polskich miast. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5200 PLN i była o 44 proc. wyższa niż w Krakowie (3600 PLN) i aż o 86 proc. większa niż w Lublinie (2800 PLN).

PGNiG po Energę z partnerem?


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prawdopodobnie poszuka partnera, z którym wystąpi w przetargu na zakup Energi – twierdzi „Rzeczpospolita”.

Wrocław. Ruch samolotów przywrócony, ale ograniczony


Mimo otwarcia przestrzeni powietrznej ruch samolotów na wrocławskim lotnisku jest nadal ograniczony. Nie przywrócono większości rejsów zagranicznych, bo przewoźnicy nie podjęli jeszcze decyzji o wznowieniu lotów.

Prezes KHW: konieczne są dobre relacje między kopalniami, a energetyką


Nasza gospodarka jest oparta na węglu i przez co najmniej 20-30 lat od węgla się nie uwolnimy - powiedział w rozmowie z „Rz” Stanisław Gajos, prezes Katowickiego Holdingu Węglowego.

DONG Energy uruchomi w tym tygodniu farmy wiatrowe Karnice i Karcino


Duńska firma DONG Energy uruchomi w tym tygodniu dwie farmy wiatrowe Karnice i Karcino.