Laureat Złotego Lwa w Polsce


Zdobywcy tegorocznego Złotego Lwa w Wenecji - izraelski film "Liban" - zaprezentowany zostanie w ramach listopadowego festiwalu Filmy Świata Ale Kino!

Jarocin to nie tylko wielka impreza filmowa. Akademia Filmowa im. Piotra Łazarkiewicza, której warsztaty odbędą się w dniach 12-18 lipca, ogłosiła rekrutację. Grupa MGMT zakończyła prace nad drugim albumem. Dzieło "Congratulations" ukaże się 12 kwietnia. Madonna ma kłopoty. Sąsiadka wytoczyła piosenkarce proces.Po entuzjastycznie przyjęciu na Asymmetry Festival w kwietniu tego roku, Dälek powraca na scenę klubu Firlej we Wrocławiu. Duet zaprezentuje się 11 listopada. Scenarzysta Simon Monjack ("Factory Girl"), mąż tragicznie zmarłej w grudniu 2009 roku aktorki Brittany Murphy, został znaleziony martwy w swoim domu w Los Angeles. Szwedzka Meshuggah to niedawno ujawniona gwiazda czeskiego festiwalu Brutal Assault 2010.

Wideo, na którym brytyjski listonosz tańczy w rytm przeboju Michaela Jacksona, obejrzało już ponad 150 tysięcy osób!

1 lutego ukaże się nowy solowy album Blaze'a Bayleya, "Promise and Terror". Były wokalista Iron Maiden właśnie udostępnił pierwszy utwór z płyty. Dziennikarze i kinomani nie ustają w próbach rozpracowania tajemnicy sukcesu "The Hurt Locker. W pułapce wojny". Jak to się stało, że skromny Dawid pokonał silnego Goliata?

Ks. prof. Michał Heller został laureatem tegorocznej nagrody im. ks. Józefa Tischnera w kategorii pisarstwa religijnego lub filozoficznego, stanowiącego kontynuację tischnerowskiego myślenia według wartości - ogłosili w środę organizatorzy. Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk do piosenki "Here We Go Again" 17-letniej amerykańskiej wokalistki Demi Lovato. Serial "Magia kłamstwa" powróci w czerwcu na antenę telewizji Fox.15 stycznia ukaże się debiutancki album zespołu HooDoo Band, w którym śpiewa Alicja Janosz. Przypomnijmy, że 24-letnia wokalistka wygrała pierwszą edycję polskiego "Idola", jednak jej kariera nie potoczyła się tak, jak oczekiwano. Jason Reitman, twórca "Dziękujemy za palenie", "Juno" i "W chmurach" - czyli jednego z oscarowych faworytów, rozpoczyna prace nad scenariuszem swojego najnowszego filmu. W planach ma również kolejne interesujące projekty. Na antenę telewizji TVN powraca największa taneczna produkcja z udziałem młodych, zdolnych i roztańczonych ludzi. Ekipa "You Can Dance – Po prostu tańcz!" już 9 grudnia rozpoczyna poszukiwania najciekawszych tancerzy w Polsce. Castingi do piątej edycji odbędą się we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Warszawie.

Rusza projekt "The Promised City"


"X-Apartments" i "The Knot" - tak nazwane zostały przedsięwzięcia artystyczne, organizowane w ramach projektu "The Promised City", które zainaugurowane zostaną w czwartek wieczorem w Warszawie. Pierwsze z nich to spektakl, drugi - piknik artystyczny.

Kontrowersje wokół "Różyczki"


Jan Kidawa-Błoński, reżyser "Różyczki" - która trafi do kin 12 marca - podkreślił w środę, 3 marca, w Warszawie, że nie jest to film o Pawle Jasienicy. Bohaterowie, w tym pisarz tworzący książki o historii, to postaci fikcyjne - zapewniał filmowiec na konferencji prasowej.

Powstanie Muzeum Ziemiaństwa w Nawrze koło Torunia


Muzeum poświęcone ziemiaństwu polskiemu Pomorza Nadwiślańskiego, Kujaw i Kresów Wschodnich powstanie w zrujnowanym pałacu w Nawrze koło Torunia. Odbudowę i wysposażenie zdewastowanego budynku, niegdyś okazałej rezydencji rodu Sczanieckich określanej mianem "Pomorskich Puław", a także okazałego parku w stylu angielskim, sfinansuje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Ameryka pokochała Susan


701 tysięcy - tyle egzemplarzy debiutanckiej płyty Susan Boyle rozeszło się w samych Stanach Zjednoczonych w premierowym tygodniu.

Muzeum Browaru w Żywcu na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego


Żywieckie Muzeum Browaru stało się częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. W sieci łączącej ponad 800 europejskich obiektów znalazły się zaledwie 72 tzw. punkty kotwiczne, czyli miejsca o szczególnym znaczeniu historycznym dla Europy i przy tym bardzo atrakcyjne turystycznie. Jednym z nich jest obecnie żywieckie muzeum - poinformował rzecznik Grupy Żywiec, Sebastian Tołwiński.

Nowa płyta Całej Góry Barwinków w sprzedaży


Do sklepów tafiło kolejne wydawnictwo Całej Góry Barwinków - album "Kocham kłopoty".

Zobacz klip do nowej części "Zmierzchu"!


Do sieci trafił teledysk grupy Muse do utworu "Neutron Star Collision (Love Is Forever)", który promuje najnowszy film z sagi "Zmierzch" pod tytułem "Zaćmienie".

Wystawa prac Jerzego Tchórzewskiego


Ponad 40 prac malarza i grafika Jerzego Tchórzewskiego można oglądać na wystawie, którą w poniedziałek otwarto we wrocławskim Muzeum Narodowym. Ekspozycja została przygotowana w 10. rocznicę śmierci artysty.

Wspólny utwór Buriala i Flying Lotus


Na profilu MySpace pojawił się pozbawiony tytułu utwór nagrany z Flying Lotusem.

Teatr Gorkiego z Berlina gościnnie w krakowskim Starym Teatrze


Berliński Teatr Maksima Gorkiego wystawi dwie inscenizacje w Starym Teatrze w Krakowie w ramach współpracy obydwu placówek w projekcie "Wanderlust", ogłoszonym przez Federalną Niemiecką Fundację Kultury - poinformowała w poniedziałek Danuta Rogowska z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Varda otrzyma nagrodę w Cannes


Francuska reżyserka Agnes Varda otrzyma Złotą Karocę (Carosse d'Or) - honorowe wyróżnienie canneńskiej sekcji Director's Fortnight.

Gwiazdy, które przyciągnęły najwięcej widzów do kin w minionym roku


Sandra Bullock została uznana za największą gwiazdę minionego 2009 roku.

Jesse Metcalfe i Erika Christensen torturują mordercę


Jesse Metcalfe i Erika Christensen zgrali główne role w horrorze "The Tortured".

Wielki oscarowy hit z Patrickiem Swayze doczeka się remake'a


W Japonii powstaje remake filmu "Duch".

Jaka będzie nowa płyta U2?


To świetna informacja dla fanów U2. Irlandzki zespół rozpoczął pracę nad nowym albumem.