Co tym razem ukradniemy ze sklepu?


Obcęgami wycinają zabezpieczenia, podmieniają towary w pudełkach, przeklejają kody kreskowe, a ostatnio używają nawet specjalnych toreb, które powodują, że wynoszony ze sklepu towar jest niewidoczny dla bramek zabezpieczających. Złodzieje do świąt wyniosą ze sklepów towar nawet za miliard złotych, zapowiada "Metro".

Narodowy Bank Polski jest światowym liderem pod względem przejrzystości zarządzania rezerwami walutowymi - informuje "Parkiet". Wynika to z raportu przygotowanego przez Bank Rosji, w którym NBP zajął drugie miejsce, za Rosjanami. Premier Rosji Władimir Putin ostrzegł wczoraj Unię Europejską, że znów mogą wystąpić problemy z tranzytem rosyjskiego gazu ziemnego przez terytorium Ukrainy. Zdaniem Putina, Kijów może mieć trudności z zapłatą za rosyjskie paliwo. Sesja w USA zakończyła się niewielkim wzrostem, choć jeszcze po południu wiele wskazywało na to, że obejrzymy raczej spadek wartości indeksów. Zniżki dotknęły giełd azjatyckich.Ceny akcji na świecie spadały dziś w reakcji na gorsze od oczekiwań dane makroekonomiczne i rozczarowujące - w niektórych przypadkach - raporty kwartalne. Zapewne nie takiego scenariuszu spodziewali się orędownicy planu pomocowego dla Grecji. Berlin chce w pojedynkę uratować strefę euro, narzucając innym krajom UE dyscyplinę budżetową na wzór niemiecki - pisze w czwartek francuski dziennik "Le Figaro". Gazeta krytykuje wypowiedzi kanclerz Angeli Merkel i nazywa Niemcy "samotnym jeźdźcem Europy".

Międzynarodowe instytucje finansowe zadeklarowały w środę dodatkową pomoc dla Haiti dotkniętego katastrofalnym trzęsieniem ziemi i zaapelowały do rządów krajów całego świata o pilne przyłączenie się do działań mających na celu odbudowę zniszczeń.

Na początku grudnia minister skarbu Aleksander Grad zaprezentuje amerykańskim inwestorom ofertę prywatyzacyjną spółek Skarbu Państwa - powiedział w poniedziałek dziennikarzom wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Wizyta szefa resortu skarbu w Stanach Zjednoczonych ma potrwać od 3 do 10 grudnia. Indeks WIG20 zakończył wtorkowe notowania na prawie 2-proc. minusie, a spadki nabrały przyspieszenia po tym kiedy o godz. 14:30 opublikowano skorygowany w dół wzrost PKB w USA za trzeci kwartał, uważają analitycy.

Dyrektor wykonawczy firmy BP Tony Hayward został odsunięty od bieżącego kierowania akcją ratunkową mającą na celu powstrzymanie wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej - donoszą w sobotę brytyjskie media. Na początku dzisiejszej sesji notowania EUR/PLN testują dolne ograniczenie kilkudniowego przedziału wahań 4,0600 - 4,1000. Ford Motor Co and Mazda Motor Corp said on Monday they had no plans to dissolve their car making joint venture in China, which overtook the United States as the world's largest auto market in 2009.Najlepiej żyje się Norwegom - wynika z raportu Kanadyjskiego Centrum badań nad poziomem życia obywateli. Opracowany przez nie wskaźnik mierzący "komfort ekonomiczny", ma być bardziej miarodajny niż stosowany obecnie poziom PKB. Pierwsza sesja w nowym tygodniu upłynęła w mieszanych nastrojach. Gospodarka Unii Europejskiej nie jest w stanie konkurować nie tylko ze Stanami Zjednoczonymi, ale także z rozwijającymi się państwami regionu Azji i Pacyfiku - wynika z raportu przedstawionego wczoraj przez fundację Demos Europa - Centrum Strategii Europejskiej.

Udostępniasz konto na Allegro? Możesz trafić za kratki


Każdy, kto udostępni swoje internetowe konto aukcyjne innej osobie, może trafić do więzienia - ostrzega "Gazeta Prawna". W określonych przypadkach za firmowanie cudzej działalności w internecie grożą nawet trzy lata za kratkami.

Polska kłótnia o 20 mld dolarów


RPP stara się nakłonić zarząd NBP, by przedłużył dostęp do 20 mld dol. kredytu z MFW. Choć jest uchwała Rady, która go do tego zobowiązuje, to zarząd robi uniki. MF zastanawia się nad wzięciem linii na swój koszt - informuje na stronach gospodarczych "Gazeta Wyborcza".

Złoty może się dalej umacniać po aukcji długu


Udana aukcja długu, i co za tym idzie poprawa nastrojów, umocniła złotego. Analitycy sądzą, że możliwe jest dalsze umocnienie i przebicie poziomu 4 zł/euro.

Złoty po wcześniejszym osłabieniu odrabiał straty po południu


Złoty po rannym osłabieniu spowodowanym negatywnymi informacjami z Rumunii, w drugiej części dnia odrabiał straty i ostatecznie zakończył notowania na poziomie z czwartkowego zamknięcia.

Poziom kredytów udzielanych przez amerykańskie banki powinien rosnąć - Bernanke


Już niedługo poprawić powinny się warunki kredytowania w gospodarce amerykańskiej i zwiększyć się powinien poziom kredytów udzielanych przez amerykańskie banki - uważa szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke.

Najbogatszy niegdyś biznesmen Chin skazany na 14 lat


Niegdyś najbogatszy człowiek w Chinach Huang Guangyu został skazany na 14 lat więzienia oraz grzywnę wysokości 600 mln juanów (88 mln dol.) za korupcję oraz nielegalne operacje giełdowe i biznesowe - poinformowała we wtorek agencja Xinhua.

Zysk KGHM znacznie wyższy powyżej konsensusu


Jednostkowy zysk netto KGHM w czwartym kwartale 2009 roku wzrósł do 685,3 mln zł z 387,6 mln zł w czwartym kwartale 2008 roku i był wyższy od konsensusu na poziomie 570 mln zł - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

Hipoteczna odwilż


Kredyty hipoteczne wracają do łask. W kryzysie banki przykręciły kurek, ale okazuje się, że właśnie w kryzysie kredyty to dobry produkt - zauważa "Puls Biznesu".

Telefonia ‘wRodzinie’ sprzedała 200 tys. kart SIM


Telefonia ‘wRodzinie' należąca do fundacji Lux Veritatis i oferująca swoje usługi we współpracy z operatorem telefonii komórkowej CenterNet sprzedała 200 tys. kart SIM, z czego większość jest aktywna, wynika z wypowiedzi wiceprezesa CenterNet Grzegorza Tomczyka.

Hawe chce rozmawiać ze Sferią o współpracy, ale na emisję akcji jest za wcześnie


Zarząd giełdowego Hawe jest gotowy do rozmów ze Sferią na temat współpracy obu firm, ale uważa, że obecnie jest zbyt wcześnie, aby zwoływać walne zgromadzenie w celu przegłosowania emisji akcji - poinformowało Hawe w komunikacie.

Kredyt na DNA


Zdaniem amerykańskich naukowców, o skłonności ludzi do spłaty kredytów odpowiadać mogą geny. Już wkrótce to na ich weryfikacji opierać się może ocena zdolności kredytowej. Branża bankowa jest zainteresowana najnowszym odkryciem.

Wyrok WSA w Gliwicach ws. obrotu nieruchomościami


W dniu 28 lipca 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach (dalej:„WSA”) * wydał w sprawie o sygnaturze akt I SA/Gl 914/08 wyrok, w którym stwierdził, że działalność gospodarcza to prawnie określona sytuacja, którą trzeba postrzegać przez pryzmat określonych w sposób ścisły okoliczności faktycznych (dalej: „wyrok”).

Ipsos: wskaźnik optymizmu konsumentów spadł o 2,33 pkt do 90,8 pkt w marcu


Wskaźnik optymizmu konsumentów (WOK) spadł o 2,33 pkt do poziomu 90,8 pkt w marcu, podał instytut badawczy Ipsos w komunikacie w poniedziałek. Wskaźnik klimatu gospodarczego spadł o 3,14 pkt do 81,5 pkt.

Napłw BIZ prowadzonych przez PAIiIZ w I kw. wyniósł 160 mln EUR - PAIiIZ


W I kwartale 2010 roku PAIiIZ doprowadziła do rozpoczęcia w Polsce 14 inwestycji o łącznej wartości 159,24 mln EUR, w wyniku których powstanie w okresie najbliższych kilku lat 2651 nowych miejsc pracy - poinformowało PAP biuro prasowe agencji. Obecnie PAIiIZ prowadzi 132 projekty, o 50 więcej niż rok temu, o łącznej wartości 5,1 mld euro, w wyniku których może powstać 35,1 tys. miejsc pracy.

Bumar: plan finansowy na 2010 rok


Grupa Bumar - największa polska firma zbrojeniowa - ma ambitne plany finansowe na ten rok. Rada nadzorcza spółki przyjęła plan rzeczowo - finansowy, który zakłada sprzedaż towarów za prawie 3 miliardy złotych.