Polska przoduje w imporcie starych aut


Do końca października Polacy sprowadzili prawie 600 tys. używanych aut z Zachodu, a biedniejsi od nas Rosjanie - tylko 12,5 tys. sztuk.

Produkcja przemysłowa w strefie euro w sierpniu 2009 roku wzrosła o 0,9 proc. miesiąc do miesiąca, po wzrośnie o 0,2 proc. miesiąc wcześniej, po korekcie - poinformował w środę w komunikacie Eurostat, europejskie biuro statystyczne. Posłowie z sejmowej komisji regulaminowej chcą, by Kancelaria Sejmu zapewniła parlamentarzystom dostęp do bezprzewodowego internetu i wymieniła przestarzały sprzęt komputerowy w biurach poselskich. Chcieliby również otrzymywać drogą mailową informacje o pracach komisji sejmowych. Zmieni się dotychczasowy sposób wybierania numerów. Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej - z końcem września rezygnujemy z prefiksu krajowego „0". W związku z tym zmienia się ...Kolejna wielka światowa gospodarka wydobywa się z głębokiej zapaści. W II kw. japoński PKB urósł 0,9 proc. po pięciu z rzędu kwartałach spadku Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane. - Gratulujemy Estończykom! Zarekomendujemy eurolandowi, aby w styczniu 2011 r. przyjął ich do swego grona - ogłosił w środę komisarz UE ds. walutowych i gospodarczych Olli Rehn.

Nie jest prostytutką, ale jej obowiązki wychodzą poza zakres usług świadczonych przez kelnerki. Dama do towarzystwa - też nie...

Nikt właściwie nie ma całkowitej orientacji w tym, co się dzieje. Nawet wytrawni negocjatorzy i ministrowie wydają się być zagubieni. Dlatego na razie najczęściej prezentowanym w przemówieniach stanowiskiem negocjacyjnym jest to, że inni powinni coś zrobić. Państwa skoncentrowały wysiłki na odbijaniu piłeczki - pisze Koalicja Klimatyczna podsumowując sytuację na szczycie klimatycznym w Kopenhadze.

\\\\\\\"\\\\\\\"VII Monet Będziesz teraz odczuwać próżną radość z powodu nagromadzonych pieniędzy. Nie da się ukryć, że stan twojego konta ostatnio się zwiększył, masz przed sobą także perspektywy na dalsze udane interesy, ale niech nie wprawia cię to w przesadną dumę. Łatwo możesz stać się zarozumiała i nie lubiana przez otoczenie. horoskop.wp.plSenat opowiedział się w środę za przesunięciem wejścia w życie zmiany dotyczącej wpłacania zaliczek podatkowych przez firmy. Zaczną one obowiązywać nie w 2010 r., jak jest w aktualnych przepisach, ale dwa lata później, w 2012 r. Nowelizacja ma dać przyszłorocznemu budżetowi 2 mld złotych. Grupa Lotos od środy podwyższa hurtowe ceny benzyny od 19 do 21 zł na tysiąc litrów, oleju napędowego o 36 zł, a oleju opałowego o 39 zł na tysiąc litrów - podało biuro prasowe spółki. Środkowoeuropejski rynek nieruchomości powróci na ścieżkę wzrostu najwcześniej w drugiej połowie 2010 r. - twierdzi Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej giełdowego dewelopera Globe Trade Center w rozmowie z "Parkietem".- Gdybyśmy zbudowali ten most, mógłby runąć - przekonują pracownicy Alpine Bau. Dotarliśmy do dwóch ekspertyz, które to potwierdzają, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpiera te zarzuty Niemiecki indeks DAX na zamknięciu spadł o 0,54 proc., do 6.230,38 pkt. (PAP) 1 mln 374 tys. rolników złożyło w tym roku wnioski o dopłaty bezpośrednie - poinformował Departament Komunikacji Społecznej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ubiegłym roku o takie dopłaty starało się ponad 1 mln 379 tys. gospodarstw.

Porsche najlepsze w USA


Rosja powinna kontrolować co najmniej 25 proc. światowego rynku w sferze budowy i obsługi elektrowni jądrowych - oświadczył w czwartek premier Władimir Putin. Zapowiedział też zainwestowanie w tym roku 6 mld dolarów w rozwój energii nuklearnej w kraju.

Eksperci o polsko-rosyjskich rozmowach w sprawie gazu


Polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie zwiększenia dostaw gazu są trudne i to naturalne, że się przeciągają - uważają eksperci, z którymi w czwartek rozmawiała PAP. Ich zdaniem, dalsze rozmowy mogą dotyczyć kontroli nad polsko-rosyjską spółką tranzytową EuRoPol Gaz, a także opłat i taryf za przesył rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej.

Zysk netto PGE za 2009 rok wyższy o 58 proc.


PGE Polska Grupa Energetyczna w dniu 19 lutego br. przedstawiła szacunkowe skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej PGE za 2009 rok. Zysk netto wyniósł 4,2 mld złotych i wzrósł o 58 proc. w porównaniu do wyniku osiągniętego w 2008 roku.

Stoczniowcy z Gdyni: wyjściem dla stoczni będzie kolejny przetarg


- Związkowcy ze Stoczni Gdynia uważają, że ogłoszenie kolejnego przetargu na majątki stoczni w Szczecinie i Gdyni będzie najlepszym rozwiązaniem, dającym szanse na podjęcie produkcji w zakładach i pracę dla kilku tysięcy stoczniowców.

Pawlak: podczas wizyty Putina nie dojdzie do porozumienia ws. gazu


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak nie sądzi, by 1 września, podczas wizyty premiera Rosji Władimira Putina w Warszawie, doszło do finału rozmów w sprawie dodatkowych dostaw gazu po 2010 r.

RWE rozpoczęło badanie sytuacji finansowej Enei


Jak poinformowała „Gazeta Prawna”, RWE rozpoczęło wczoraj badanie sytuacji finansowej Enei (tzw. due diligence). Za kilka dni przedstawiciele koncernu zaczną podobne badanie Enei Operator i elektrownii Kozienice.

Policjanci się szkolą przed EURO 2012


Adaptacja zawodowa w oddziałach prewencji W polskiej policji rozpoczął się nowy proces adaptacji zawodowej policjantów przystępujących do służby. Po ukończeniu szkolenia podstawowego każdy funkcjonariusz trafi do oddziału ...

Samochód wyścigowy z... marchwi i ziemniaków


Czy wiesz, że… Naukowcy brytyjscy zbudowali pierwszy na świecie samochód wyścigowy klasy "Formuła-3", którego nadwozie wykonane jest z marchwi, krochmalu ziemniaczanego i lnu, natomiast silnik pracuje na ...

BRE i Bioton wydają w Polsce najwięcej na badania i rozwój


Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

GUS: Zróżnicowane oceny koniunktury w usługach


Oceny koniunktury w sektorze usług w październiku są zróżnicowane. Najbardziej optymistyczne opinie zgłaszają przedsiębiorcy z branży finansowej i ubezpieczeniowej, najgorsze z sekcji usług transportowych czy gospodarki magazynowej. Narzekają też osoby działające w gastronomii czy w usługach związanych z zakwaterowaniem - wynika z raportu GUS.

Nowa ustawa o rezerwach strategicznych


Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt nowej ustawy o rezerwach strategicznych. Regulacja pozwoli dostosować polskie przepisy do uwarunkowań międzynarodowych oraz zasad funkcjonowania gospodarki rynkowej. Kierownictwo resortu przyjęło dokument 29 lipca br.

Zaleski: pracownicy zachowają układ zbiorowy


Wiceminister środowiska Janusz Zaleski zapewnił we wtorek PAP, że projekt noweli ustawy o ochronie przyrody gwarantuje zachowanie układu zbiorowego z pracownikami parków narodowych. Leśnicy obawiają się, że układ przestanie obowiązywać po zmianie organizacji parków.

Dom Development rozpoczyna realizację drugiej fazy I etapu Saskiej Kępy


Agora podpisała umowę licencyjną ze studiami CD Projekt i CD Projekt RED, na mocy której zostanie wydawcą superprodukcji Wiedźmin 2.

Wiceminister Szejnfeld o rozwoju arbitrażu w Polsce


Sądownictwo arbitrażowe i mediacja, wsparcie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz antykryzysowe plany rządu – to główne tematy omawiane przez wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda podczas wizyty w Nowym Tomyślu i Szamotułach. Spotkania z mieszkańcami, przedsiębiorcami oraz władzą lokalną odbyły się 16 maja br.

Cyfrowy Polsat powalczy o internet poza metropoliami


Na celownik bierze zaniedbany przez innych rynek małych miejscowości i obrzeży dużych miast. Znamy szczegóły oferty, której sprzedaż zaczyna się od poniedziałku.