Europejskie Nagrody Filmowe dla Wajdy i Łozińskiego


Polscy reżyserzy Andrzej Wajda i Marcel Łoziński otrzymali w sobotę podczas uroczystości w niemieckim mieście Bochum nagrody Europejskiej Akademii Filmowej.

22 maja w Sali DMIT w Zabrzu wystąpi popularny chór dziecięcy Piccolo Coro dell’ Antoniano. Dennis Iliadis zajmie się reżyserią thrillera "Pay the Ghost". Od 25 kwietnia do obsady serialu "Nowa" dołącza aktorka Anna Czartoryska. Zagra fotoreporterkę Ewę Kalitę, a zarazem przyjaciółkę głównej bohaterki Ady Mielcarz, w tej roli Justyna Schneider.Dennis Hopper wierzy w to, że pożyje dłużej, jeśli nie będzie kontaktował się ze swoją żoną - Victorią. Sąd przyznał mu w zeszłym tygodniu zakaz zbliżania się do niego małżonki. Grupa Big Cyc nagrała nowy utwór. Bohaterem piosenki jest Jan Pospieszalski, autor programu "Warto rozmawiać". Bohater "Wygranego", Amerykanin polskiego pochodzenia (Paweł Szajda), odrzuca iluzję sławy, by spełnić sen o wolności. Po drodze spotyka gracza Franka (Janusz Gajos) i piękną Kornelię (Marta Żmuda Trzebiatowska).

Na dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia, 22 grudnia w Filharmonii Łódzkiej będziemy mieli okazję zostać świadkami prezentacji najnowszego albumu wrocławskiego artysty Łukasza "L.U.C'a" Rostkowskiego.

Proza Mariana Pankowskiego drażniła zarówno władze PRL-u, jak i środowiska opozycyjne a także przedstawicieli emigracji. Uważany za najbardziej konsekwentnego demaskatora polskich mitów narodowych pisarz 9 listopada skończył 90 lat. Do księgarń trafia właśnie jego najnowsza powieść pt. "Niewola i dola Adama Poremby". Warszawski koncert Take 6 już jutro, 29 października. Po występie na fanów Zespołu czeka niespodzianka - spotkanie z artystami podczas którego będzie można zdobyć autografy i zakupić najnowszą płytę Take 6 - "The Standard".

Pamiętacie teledysk do piosenki "Call On Me" Erica Prydza? Na stronach INTERIA.PL możecie oglądać swoistą "powtórkę z rozrywki" gorącego klipu tyle, że w wykonaniu rumuńskiego piosenkarza Morrisa w piosence "Desire" . Amerykański aktor Nicolas Cage został w sobotę mianowany ambasadorem dobrej woli przy Biurze ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC). Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun przyznał też Cage'owi za działalność humanitarną nagrodę Obywatel Świata. Jean Flowers, matka wokalisty The Killers Brandona Flowersa, nie żyje.Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk do ballady "Gdy ciebie nie będzie" znanej z pierwszej edycji "Mam talent" Asi Si. Wokalistka mieszka w USA, urodziła się w Chicago, pochodzi jednak z polskiej rodziny. 22 czerwca ukaże się nowy album zespołu Helmet. Krążek nosi tytuł "Seeing Eye Dog". Festiwal Camerimage jest tak wyjątkowy i dlatego znany jest na całym świecie, ponieważ najważniejsi są na nim - niedoceniani zazwyczaj - autorzy zdjęć do filmów. To, co jednak jest jego największą zaletą, i dzięki czemu wyróżnia się na tle innych, łatwo staje się wadą, gdy spojrzymy na część dzieł, biorących udział w konkursie głównym imprezy. Ich jedyną wartością są często wyłącznie dokonania operatora, a niektóre z nich - postrzegane całościowo - nie zasługują, by znaleźć się wśród kandydatów do zwycięstwa w tak dużej imprezie.

Diego Luna i 10-letni Hamlet w Cannes


Meksykański aktor Diego Luna zaprezentował w Cannes swój reżyserski debiut.

Maraton filmów Wojtka Smarzowskiego


Multikino i Silver Screen zapraszają na Nocny Maraton Filmowy z "Weselem" i "Domem złym".

Czego Magda Mołek zazdrości Kasi Smutniak?


Magda Mołek spotkała się w Rzymie z Kasią Smutniak, polską supermodelką i gwiazdą filmu "Pozdrowienia z Paryża", w którym zagrała u boku Johna Travolty.

Nowe kina w sieci Multikino S.A.


16 marca 2010 roku spółki Multikino S.A. i Echo Investment S.A. podpisały listy intencyjne dotyczące warunków umów najmu dla trzech nowych kin pod szyldem Multikina.

Album "Ach! Plakat filmowy..." nagrodzoy


Wydawnictwo Bosz zostało w czwartek uhonorowane główną nagrodą w konkursie "Pióro Fredry" na Najlepszą Książkę Roku za książkę "Ach! Plakat filmowy w Polsce" autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej. Przyznanie nagrody odbyło się podczas uroczystości otwarcia 18. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

Steve Carell w obliczu ekranowego kryzysu małżeńskiego


Glenn Ficarra i John Requa podjęli rozmowy dotyczące reżyserii kolejnego filmu z udziałem Steve'a Carella.

Susan Boyle znów w szpitalu!


Objawienie brytyjskiej edycji programu "Mam talent" - Susan Boyle trafiła w sobotę (17 października) do szpitala.

List otwarty członków Rady Akademii Fonograficznej Sekcji Muzyki Rozrywkowej w sprawie Fryderyków


Członkowie Rady Akademii Fonograficznej Sekcji Muzyki Rozrywkowej w liście otwartym, wyrazili zaniepokojenie upadkiem znaczenia nagród Akademii - Fryderyków na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Dana Delany nie obawia się o losy swojej bohaterki


Aktorka nie obawia się o losy granej przez siebie bohaterki serialu "Gotowe na wszystko".

Quo Vadis za kulisami


Thrash metalowcy z Quo Vadis prezentują zza kulis produkcję swojego teledysku "Cross Of Gold".

Cannes 2010: Lee Chang-Dong filmuje wierszem


Lee Chang-Dong, który w zeszłym roku był członkiem jury canneńskiego festiwalu, oraz jego twórczość będzie w tym roku tematem rozmów i analiz – koreański twórca zaprezentował w konkursowej sekcji swoje najnowsze dzieło "Poetry".

Kristin Scott Thomas jako rzecznik pani premier


Kristin Scott Thomas zagra szefa biura prasowego pani premier Wielkiej Brytanii w filmie "Salmon Fishing in the Yemen".

Nowy singel Renaty Przemyk


18 stycznia do stacji radiowych trafił drugi singel Renaty Przemyk zatytułowany "To, że jesteś". Utwór pochodzi z najnowszej płyty artystki - "Odjazd".

Kończy się 10. Jazz od Nowa


Już jutro, 27 lutego w toruńskim klubie Od Nowa zakończy się 10. edycja festiwalu Jazz Od Nowa. Do tej pory wystąpili: grupa Odd Lot, Marcin Wasilewski Trio, Rebekka Bakken z Norwegii. Przed nami Laboratorium, Jan Ptaszyn Wróblewski, Josh Lawrence Jazz Duo i Michał Urbaniak.

Bullock opuszcza kolejną premierę


Sandra Bullock, nagrodzona Oscarem dla Najlepszej aktorki za rolę w "The Blind Side" opuściła nie tylko premierę filmu w Londynie, ale nie zjawiła się także podczas uroczystej premiery w Berlinie.