Surowa kara dla Adriana Mutu


Piłkarz Fiorentiny Adrian Mutu został zdyskwalifikowany na dziewięć miesięcy przez Włoski Komitet Olimpijski (CONI). To kara za stosowanie przez Rumuna zakazanego leku odchudzającego - sibutraminy.

Blair tłumaczy się z wojny w Iraku


Od rana były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair tłumaczy się przed specjalną komisją z brytyjskiego zaangażowania w wojnę w Iraku. Oprócz trudnych pytań komisji, czekają na niego również wściekli przeciwnicy interwencji z 2003 r.

Kowalczyk jako ostatnia złożyła ślubowanie


Justyna Kowalczyk wraz z siedmioosobowym sztabem jako ostatnia z reprezentantów Polski na 21. zimowe igrzyska w Vancouver złożyła ślubowanie.

Arkadiusz Onyszko zagra w Odrze Wodzisław


Miał trafić do silnego zagranicznego klubu, a wybrał Odrę Wodzisław. Jak podaje "Przegląd Sportowy", Arkadiusz Onyszko podpisał kontrakt ze śląskim klubem występującym w ekstraklasie. Przy Bogumińskiej pogra przynajmniej pół roku.

Rosja skazana przez Trybunał Praw Człowieka


Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu skazał w Rosję w związku z zaginięciem w Czeczenii trzech osób.

Bułgaria: Sprzeciw wobec próby kontroli internetu


Porozumienie między bułgarskim MSW a dwiema organizacjami, zajmującymi się ochroną praw autorskich w internecie, postawiło po raz kolejny na porządku dziennym sprawę kontroli w sieci i spowodowało sprzeciw opinii publicznej.

Rekordowy pobór do wojska w USA


Po raz pierwszy od ponad 35 lat amerykańskie siły zbrojne osiągnęły wszystkie swoje założenia rekrutacyjne, zarówno pod względem liczebności, jak i kwalifikacji rekrutów. Za taki stan rzeczy odpowiada m.in. kryzys ekonomiczny - pisze w środę "Washington Post".

Zobacz skład kadry Polski na IO w Vancouver


Czterdzieści sześciu polskich sportowców, tylu samo co cztery lata temu w Turynie, wystąpi w zimowych igrzyskach w Vancouver. Skład reprezentacji zatwierdził w środę zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a ogłosił jego prezes Piotr Nurowski.

"Sprawa wytoczona Stolicy Apostolskiej jest całkowicie bezpodstawna"


Watykan uznał za całkowicie bezpodstawny pozew, złożony w jednym z amerykańskich sądów przez adwokatów ofiary księdza-pedofila przeciwko Benedyktowi XVI oraz kardynałom Tarcisio Bertone i Angelo Sodano.

F1: Sprzeczne informacje na temat GP Korei Płd.


Sprzeczne informacje pojawiają się w prasie na temat przebiegu przygotowań do wyścigu o Grand Prix Korei Płd., który 24 października ma zadebiutować w kalendarzu mistrzostw świata Formuły 1. Chodzi o poważne opóźnienia w budowie toru.

Murawski zdobył Superpuchar Rosji, choć siedział na ławie


Klub Rafała Murawskiego Rubin Kazań zdobył piłkarski Superpuchar Rosji. W niedzielnym meczu rozegranym na Łużnikach mistrz kraju pokonał CSKA Moskwa 1:0 (1:0). Reprezentant Polski spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Kołtoń: Nie krytykować Leo?!


Można - do czego wzywa Zbigniew Boniek - nie krytykować Leo Beenhakkera. Jednak nie ma go też za co pochwalić... Owszem potencjał polskiego futbolu jest określony, ale trzeba z niego korzystać na maksa. Brak biało-czerwonych na Mundialu w 2010 roku to byłaby "czarna dziura" w historii polskiej piłki...

Gwałcona przez 17 lat; bita przez matkę


Trzech mężczyzn, mieszkańców Cardiff (Wielka Brytania), zostało uznanych za winnych i skazanych łącznie na 47 lat więzienia za to, że przez 17 lat regularnie gwałcili dziewczynkę, członka własnej rodziny. Ponadto, gdy dowiedzieli się, że zaszła w ciążę zamknęli ją w szafie - informuje "Daily Telegraph".

Challenger ATP: Kowalczyk i Bednarek w ćwierćfinale


Polscy tenisiści: Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk, po wygranej 6-2, 6-3 z ukraińsko-rosyjskim deblem Oleksandr Dołgopołow i Dmitrij Sitak, awansowali do ćwierćfinału challengera ATP na kortach ziemnych w Marrakeszu (pula nagród 106,5 tys. euro).

Kucharski: Nie tylko PZPN wymaga zmian


Były reprezentant Polski, Cezary Kucharski jest przekonany, że polskiej piłce są potrzebne głębokie zmiany nie tylko we władzach Polskiego Związku Piłki Nożnej.

znalezionych: 38686, strona 1 z 2580
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>