Handlowy stawia na internet


- Bank Handlowy stawia na rozwój cross-sellingu i chce w ciągu trzech lat podwoić liczbę klientów bankowości internetowej do 1,03 mln osób - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej prezes banku, Sławomir Sikora.

HSBC podniósł cenę docelową akcji Banku Handlowego o 22 proc. do 66 zł - poinformowała we wtorek agencja Bloomberg. Coraz więcej polskich firm dyktuje dużym sieciom handlowym warunki sprzedaży, informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To odwrotność tego, co na rynku obserwowano jeszcze do niedawna. - TVP walczy o zachowanie płynności finansowej. Plan oszczędnościowy zakłada m.in. zwolnienia grupowe, wysyłanie pracowników na bezpłatne urlopy, czasowe zawieszenie działalności trzech kanałów tematycznych - poinformował we wtorek prezes TVP Romuald Orzeł.Pracodawcy nadal obchodzą prawo pracy, bo chcą zaoszczędzić na kosztach zatrudnienia - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Choć rząd jest zdeterminowany, by sprzedawany przez Irlandczyków Bank Zachodni WBK trafił w polskie ręce, problemem mogą być pieniądze. Dla dużego zagranicznego banku połknięcie BZ WBK byłoby o wiele prostsze niż dla PKO BP, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie będzie na siłę sprzedawać w 2009 roku resztówki akcji Telekomunikacji Polskiej (TP SA) - poinformował dziennikarzy Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu.

3 marca 2010 roku godz. 10.00 w nowej siedzibie Ambasady Brytyjskiej w Warszawie przy ul. Kawalerii 12 rozpocznie się bilateralna konferencja z udziałem czołowych ekspertów: naukowców i biznesu z Polski i z Wielkiej Brytanii. Celem spotkania będzie budowa międzynarodowych projektów między naukowcami, innowacyjnymi firmami typu start-up oraz przedsiębiorstwami i biznesem z sektora biotechnologii i IT.

Zarząd PKP S.A. poinformował w piątek w oświadczeniu, że nie przekaże aportem spółce PKP Przewozy Regionalne 31 nieruchomości o wartości 161 mln zł, dopóki ta nie przedstawi dokumentów obrazujących jej sytuację finansową. "Na każdą kieszeń" - to przykładowe hasło dewelopera, które kusi. Podpisując umowę na zakup wymarzonego mieszkania należy pamiętać, aby dokładnie sprawdzić jej warunki. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał kolejne decyzje dotyczące łamania prawa przez deweloperów

Apator Powogaz, spółka zależna Apatora, zawarła umowę na sprzedaż wodomierzy i przepływomierzy do Rosji - poinformował Apator w komunikacie. Wartość kontraktu wynosi 14,5 mln zł netto. Kongres USA przyjął w czwartek, po głosowaniu w Senacie, ostateczny projekt budżetu Departamentu Obrony na rok 2010, wysokości 680 mld dol. Proporcja inwestorów instytucjonalnych z Polski i z zagranicy, którzy zgłosili zainteresowanie kupnem akcji Tauronu, wynosi dwa do jednego - poinformował minister skarbu państwa Aleksander Grad.Przedsiębiorcy, ankietowani w grudniu 2009 r. przez Narodowy Bank Polski, oczekują w I kw. 2010 roku poprawy koniunktury, wynika z opublikowanego dziś raportu. Trzeci kwartał z rzędu wyraźnie obniżyła się bariera popytu i poprawiły prognozy zamówień oraz produkcji na I kw. 2010 r. Zdaniem analityków, w ostatnim dniu roku dla rynku walutowego istotne będzie to, czy polski rząd zdecyduje się na jakieś oddziaływanie na kurs złotego. Rynek obligacji z powodu niewielkiej aktywności inwestorów nie powinien bardzo się zmieniać. Francuski koncern zbrojeniowy DCNS jest zainteresowany zakupem majątku Stoczni Gdynia - informuje francuski dziennik ekonomiczny "Les Echos". Kontrakt miałby być powiązany z zakupem od Francji okrętów podwodnych - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Google szuka szczepionki na grypę


Uruchomienie usługi "Flu Shot Finder", dzięki której użytkownik będzie mógł znaleźć najbliższe miejsce, gdzie można się zaszczepić na grypę - zapowiada firma Google. Usługa obejmie jedynie teren Stanów Zjednoczonych.

Wskaźnik Dobrobytu nie zmienił się w XII


Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczne nastroje społeczeństwa, w grudniu nie zmienił wartości - podał instytut BIEC.

MCI Management podniósł prognozę zysku netto za 2009 rok o 48 proc.


MCI Management podniósł prognozę skonsolidowanego zysku netto za 2009 rok do 42,5 mln zł z 28,7 mln zł prognozowanych wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

Rządowy "kontroler" przypilnuje spółek


Rozwiązania przyjęte w ustawie o tzw. złotym wecie pozostawiają skarbowi państwa ostatnie słowo - co do przyszłości strategicznych spółek. W takim kształcie przyjęty we wtorek przez rząd projekt ocenił w TVN CNBC Biznes minister skarbu. Jego zdaniem, takie rozwiązanie jest bezpieczne i zgodne z prawem unijnym.

Giełdy pod negatywnym wpływem informacji z Eurolandu


Wczorajsza sesja na Wall Street zniosła z nadwyżką poniedziałkowe wzrosty głównych indeksów. Spadki pod koniec wtorkowych notowań przekraczały 2 proc.. Dow Jones Industrial stracił 2,02 proc., S&P 500 zamknął się ze stratą na poziomie 2,38 proc., a technologiczny Nasdaq zniżkował o 2,98%.

Na GPW w środę trafia się doskonała okazja do wzrostów


Środowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna rozpocząć się od wzrostów cen akcji. Popytowych impulsów jest dziś aż nadto.

Tanie bilety lotnicze odchodzą w przeszłość


Jeśli ktoś planuje podróż zagraniczną samolotem, powinien kupić bilety jak najszybciej - radzi "Rzeczpospolita".

Złoty pod wpływem czynników globalnych


We wtorek złoty umocnił się do głównych waluty. O godzinie 17:05 za dolara trzeba było zapłacić 2,9751 zł, czyli o 3,9 gr mniej niż wczoraj pod koniec dnia. Euro potaniało o 3 gr i testowało poziom 4,0841 zł.

Niepokojąca diagnoza: Polska praca jest chora


Między styczniem 2009 r. a styczniem roku 2010 realne wynagrodzenia w przedsiębiorstwach spadły o blisko 3 proc. To dużo, bo minimalna płaca w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabiało poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto.

Gaz-System i PGNiG: dostawy gazu zgodnie z zapotrzebowaniem


Dostawy gazu ziemnego dla firm i klientów indywidualnych realizowane są zgodnie z zapotrzebowaniem - poinformowały w czwartek po południu Gaz-System i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

MFW wyśle ekspertów do Grecji na rozmowy w sprawie udzielenia pomocy finansowej


Międzynarodowy Fundusz Walutowy wyśle 19 kwietnia do Grecji zespół ekspertów, którzy przeprowadzą rozmowy z przedstawicielami władz tego kraju w sprawie warunków udzielenia ewentualnej pomocy Grecji przez MFW - poinformował Międzynarodowy Fundusz Walutowy w oświadczeniu.

Świąteczny napływ dobrych danych z USA


Mimo, że przez cztery dni Świąt nie odbywały się notowania giełdowe, to okres ten nie mógł przynieść inwestorom zupełnego oderwania się od giełdowej problematyki. Pojawiło się sporo ważnych danych z największej gospodarki naszego globu. I były to zdecydowanie dobre dane.

Wzrośnie liczba upadłości w Polsce


Wskaźnik Upadłości dla Polski, po spadku o 10 proc. w 2008 r., w 2009 r. wzrośnie o 26 proc. i o 13 proc. w 2010 r. - wynika z prognozy Euler Hermes.

Katarska agencja kupi stocznie? Jest taka możliwość, ale...


Katarska agencja rządowa może zakupić polskie stocznie, ale tylko przez przejęcie dotychczasowego inwestora. Oznacza to, że prywatny fundusz "Greenrights", który wygrał przetarg na zakup zakładów w Gdyni i Szczecinie musi zostać wykupiony przez państwową agencję.

Najwięcej opóźnień mają w USA nowojorskie lotniska


Chris Nagy  po spotkaniach służbowych w Nowym Jorku często wraca do domu w Omaha samolotem Continental Airlines Inc., którego planowy start wyznaczony jest na godzinę 19.30. Ale jego opóźnienie jest tak pewne, że może on spokojnie zjeść kolację, zanim wyruszy na lotnisko Newark w New Jersey.