Nowa płyta Całej Góry Barwinków w sprzedaży


Do sklepów tafiło kolejne wydawnictwo Całej Góry Barwinków - album "Kocham kłopoty".

Aktor wcieli się w postać Khana w nowym sequelu filmu Star Trek. "Grunt to bunt. Polska muzyka młodzieżowa w latach 1956-1989" - to pierwsza wystawa zorganizowana przez opolskie Muzeum Polskiej Piosenki. Otwarta w czwartek ekspozycja składa się z trzech części, przedstawiających w porządku chronologicznym kolejne etapy rozwoju muzyki młodzieżowej w Polsce. W pierwszym odcinku 11. edycji "Tańca z gwiazdami" - zgodnie z tradycją - żadna para nie żegnała się z programem. Najwyższe noty wśród jurorów zyskali zdecydowanie Oceana i Przemysław Juszkiewicz, którzy otrzymali 37 punktów.Już jutro na ekranach polskich kin zadebiutuje "Rewers" - polski kandydat do Oscara i zwycięzca tegorocznego festiwalu w Gdyni. Film, który zachwycił publiczność i olśnił krytyków, powstał w ciągu zaledwie 30 dni. Błyskotliwe pomysły rodziły się z minuty na minutę. 4 grudnia na ekrany polskich kin wchodzi ekranizacja kultowych opowieści autorstwa duetu RenĂŠ Goscinny & Jean-Jacques SempĂŠ - "Mikołajek". W rodziców sympatycznego urwisa wcielili się ValĂŠrie Lemercier i Kad Merad. W polskiej wersji językowej mówić będą głosami Agaty Kuleszy oraz Tomasza Kota. Według wiarygodnych źródeł, właściciele praw do wizerunku Michaela Jacksona są w przededniu podpisania gigantycznego kontraktu wartego nawet 250 milionów dolarów. Umowa miałaby obowiązywać do 2017 roku.

Po trzech latach milczenia Red Sparowes prezentują swój następny album długogrający - " The Fear Is Excruciating, But Therein Lies The Answer". Płytę można już kupic w Polsce.

John Rhys-Davies i Jimmy Jean-Louis dołączą do obsady obrazu "The Lion Inside". W kwietniu ukaże się pierwszy solowy album Slasha. Gitarzysta zdradził właśnie szczegóły wydawnictwa zatytułowanego po prostu "Slash".

Do sieci trafił film dokumentujący nałóg obecnie występującego z supergrupąThem Crooked Vultures perkusisty Dave'a Grohla. Były muzyk Nirvany uzależniony jest od... kawy! Reżyser Maciej Englert oraz aktorzy Sandra Korzeniak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Andrzej Zieliński i Kazimierz Kaczor otrzymali w poniedziałek nagrody teatralne Feliksy Warszawskie za sezon 2008/2009. Zawsze mnie zastanawia, co takie filmy jak "Fair Game" robią w konkursach głównych takich festiwali jak Cannes - pisze o najnowszym dziele Douga Limana nasza korespondentka z Cannes.Ponad rok od uroczystej polskiej prapremiery do kin trafi "City Island" - amerykańsko-polska koprodukcja Grzegorza Hajdarowicza z udziałem Andy'ego Garcii i z muzyką Jana A.P. Kaczmarka. Po dwutygodniowej przerwie w zdjęciach, w połowie czerwca, plan filmu "Wygrany" w reżyserii Wiesława Saniewskiego z Pawłem Szajdą i Januszem Gajosem w rolach głównych przeniósł się do Chicago. Gwiazda Hollywood - Renee Zelleweger - jest podobno zdziwiona plotkami, jakoby przygotowywała się obecnie do roli w kolejnym filmie o Bridget Jones, gdyż, jak twierdzi, nic jej nie wiadomo o planach nakręcenia trzeciej części przygód tej zabawnej dziennikarki.

50-letnia Beata nagrywa z Bajmem


50 tysięcy widzów w Lublinie oklaskiwało na koncercie Beatę Kozidrak, która świętowała swoje 50. urodziny. Wokalistka obecnie pracuje nad nową płytą grupy Bajm.

"Przyjaciele" najczęściej oglądanym serialem dekady


Sitcom "Przyjaciele" był najczęściej oglądanym serialem ostatniej dekady.

Ósmy odwyk rockmana


Ronnie Wood, gitarzysta The Rolling Stones, po raz ósmy trafił na odwyk. W klinice w Londynie będzie próbował pokonać problemy z alkoholem.

Dillinger Escape Plan kończą pracę nad nowym albumem


Piąty album Ushera będzie nosił tytuł "Raymond V. Raymond" a nie jak zapowiadano wcześniej, "Monster". Dzieło ukaże się jeszcze 21 grudnia.

Dodatkowy koncert Much w Sopocie


W związku z wyprzedanym niedzielnym koncertem formacji Much w sopockiej Papryce dzisiaj, tj. w poniedziałek 29 marca, poznański zespół zagra ponownie w tym samym miejscu. Start o godzinie 20:00, bilety do nabycia w klubie.

W niedzielę w Gdańsku koncert Ennio Morricone


Ennio Morricone, mistrz muzyki filmowej, wystąpi w niedzielę wieczorem na terenie stoczni gdańskiej.

"Wybrańcy mocy", czyli Batman, Superman, Kobieta Kot i 300 w nowej kolekcji DVD


Od 25 lutego, w sprzedaży ukazał się pierwszy tom nowej kolekcji DVD wydawnictwa Axel Springer Polska - "Wybrańcy Mocy". Złożą się na nią kolekcjonerskie wydania książek z filmami na DVD, wśród których znajdą się takie dzieła światowego kina, jak "Batman Początek" , "Mroczny Rycerz" , "300" , czy "Superman Powrót" .

Paltrow żoną... Kidman


Gwyneth Paltrow dołączyła do obsady filmu "The Danish Girl", w którym wystąpi u boku Nicole Kidman - poinformował magazyn "Variety".

Śmiertelna choroba muzyka Slowmotion Apocalypse


Gitarzysta formacji Slowmotion Apocalypse, Nicolas Milanese, cierpi na białaczkę.

Thom Yorke zdradził swoje ulubione piosenki


Thom Yorke, wokalista Radiohead, zdradził swoje obecne muzyczne upodobania.

Zwierzęta Jacksona zdychają i cierpią


Obrońcy praw zwierząt z organizacji PETA dzwonią na alarm. Zwierzęta z zoo zmarłego Michaela Jacksona przetrzymywane są w skandalicznych warunkach.

Foo Fighters: szczegóły nowego albumu


Foo Fighters przymierzają się do wydania nowego albumu. Lider kapeli, Dave Grohl, zdradził pierwsze szczegóły.

Rammstein w Katowicach


W piątek (27 listopada) w katowickim Spodku wystąpi słynna niemiecka grupa rockowa - Rammstein.

"Na dobre i na złe": ślub Moniki i Krzysztofa


Bohaterom popularnego medycznego serialu nie zabraknie powodów do radości. Spotkają się na weselu Moniki Zybert i Krzysztofa Jędrasa.

Żołnierz ukarany za rapowanie


Jeden z podoficerów armii amerykańskiej został aresztowany, a następnie wyrzucony z wojska za nagranie antywojennego utworu hiphopowego.