Buffett: Gospodarka powraca do zdrowia, opieka zdrowotna pozostaje wielkim problemem


Warren Buffett powiedział, że amerykańska gospodarka ma za sobą największe problemy, ale czeka ją niepewne ożywienie, bo konsumenci wstrzymują się z zakupami.

Produkcja przemysłu na Węgrzech spadła w czerwcu o 18,8 proc. rdr, po spadku w maju o 18,6 proc. - wynika ze wstępnych wyliczeń opublikowanych w piątek przez urząd statystyczny w Budapeszcie. U.S. stocks rose on Tuesday, rebounding from a sharp fall in global equities the previous day, as better-than-expected results from retailers, including Home Depot Inc and Target Corp, offset a surprise drop in housing starts. Nastroje na GPW zmieniły się od wczorajszego popołudnia do dzisiejszego poranka o 180 stopni, a ceny akcji stopniowo rosły od początku do końca notowań, częściowo negując wczorajszą słabość.PGNiG nie planuje do końca I kwartału przyszłego roku składać wniosku o zmianę taryfy gazowej - poinformował Sławomir Hinc, wiceprezes PGNiG. Zapowiedzi resortu finansów dotyczące przyszłorocznego wzrostu długu publicznego i deficytu budżetowego są dowodem na to, że rząd szykuje podwyżkę podatków i cięcia wydatków. Z cięciami będzie trudniej, ale próby z pewnością rząd podejmie - powiedział w sobotę PAP wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową Bohdan Wyżnikiewicz. 30 milionów euro uzyska Polska za sprzedaż praw do emisji dwutlenku węgla, wynikających z klimatycznego Protokołu z Kioto. Nabywcą jest Japonia, z którą już podpisano w tej sprawie umowę. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na ocieplenie i termomodernizację ok. 400 budynków publicznych i samorządowych - m.in. szkół i szpitali - zapowiada minister środowiska Andrzej Kraszewski.

Grupa Elstar Oils zakończyła 2009 rok przychodami ze sprzedaży w wysokości 650,3 mln zł. Zysk netto wyniósł w tym okresie 19,9 mln zł. Oznacza to wzrost o odpowiednio 13 i 44 proc. w stosunku do wyników osiągniętych w 2008 roku.

Brytyjski funt pod silną presją znajdował się już od kilku dni. Podana wczoraj decyzja o zakupie części azjatyckiego biznesu AIG przez brytyjski Prudential była ciosem ostatecznym. W USA mamy kolejne słabsze dane, jednak na rynkach akcji znów przeważali kupujący. To już jedenasty miesiąc z rzędu, gdy Rada Europejskiego Banku Centralnego pozostawia podstawowe stopy procentowe bez zmian. Benchmarkowa stopa procentowa EBC nadal wynosi 1 proc., a stopa depozytowa 0,25 proc.

Komisarz UE ds. usług finansowych Michel Barnier zapowiedział w poniedziałek, że w czerwcu Komisja Europejska przedstawi propozycje dalszych regulacji agencji ratingowych, obarczanych częścią odpowiedzialności za kryzys finansowy i spadek zaufania do euro. Zysk netto grupy Getin Holding w trzecim kwartale 2009 roku spadł do 46 mln zł z 165,2 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie. Zysk banku okazał się powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 30 mln zł. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku Europejski Bank Inwestycyjny rozszerzy swoją działalność w Polsce o inwestycje kapitałowe - informuje "Parkiet".Tydzień na GPW zakończył się dobrym akcentem, bo zarówno WIG jak i WIG20 wyznaczyły nowe tegoroczne szczyty notowań, czego spodziewano się w zasadzie od początku tygodnia. Już od wtorku indeksy znalazły się bowiem odpowiednio wysoko, by przypuścić atak na nowe szczyty, a pozytywnych publikacji makroekonomicznych nie brakowało. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, lecz takie zachowanie po silnej poniedziałkowej zwyżce nie powinno dziwić. Generalnie wczoraj na światowych rynkach doszło do sporego uspokojenia nastrojów, z tym zastrzeżeniem, iż dalsze perspektywy nie są rozstrzygnięte. Kongres Przedsiębiorczości wyraża przekonanie, że przyspieszony wzrost długu publicznego stanowi zagrożenie dla średnioterminowych perspektyw rozwoju Polski.

CBŚ ujęło członków gangu oszustów kredytowych


Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Łódzkiem i Wielkopolsce 10 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która na ogromną skalę wyłudzała kredyty.

CBOS: poprawiły się nastroje społeczne


W sierpniu, po odnotowanym przed miesiącem niewielkim spadku, poprawiły się nastroje społeczne w naszym kraju, nadal jednak przeważają oceny pesymistyczne - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej przekazanego we wtorek PAP.

Interesy napędzane wiatrem


- Moc przyszłych farm wiatrowych, które potencjalni inwestorzy chcieliby przyłączyć do krajowego systemu energetycznego, ponad dwukrotnie przewyższa obecną moc samego systemu i wciąż rośnie - poinformowała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Dotychczas złożone wnioski w sumie dotyczą budowy wiatraków, dających łacznie ok. 76 tys. megawatów mocy.

American Air CEO Sees 'Tepid" Growth, On 3Q Loss


American Airlines said Wednesday that the industry's revenue environment remains difficult as carriers build cash reserves for what's expected to be a tough winter travel season. For the fourth quarter, the carrier said ticket bookings are down about 1% from last year.

Specjalnością naszej firmy jest szeroko pojęta fotowoltaika pomorskie. Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne pomorskie to od wielu lat dostarczamy naszym klientom ekonomiczne rozwiązania z zakresu OZE. Jeśli chciałbyś zainstalować

panele fotowoltaiczne pomorskie

w swoim domu czy gospodarstwie to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Ale nie tylko fotowoltaika Gdańsk jest dostępna w naszej ofercie. Znajdziesz w niej również pompy ciepła pomorskie. Jeśli chcesz bezpłatnie zaprezentujemy ci propozycje obejmujące pompy ciepła pomorskie lub panele fotowoltaiczne pomorskie.

Kredyty będą nadal drogie


Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej uważa, że w nadchodzących miesiącach kredyty będą drogie.

Sony posts loss for 4th straight qtr, boosts f'cast


Sony Corp posted a loss for a fourth consecutive quarter, hit by sluggish cellphone sales and as it cut prices of its PlayStation 3 game console, but it narrowed its full year loss forecast.

Byki żyją nadzieją na zakończenie spadków


Początek piątkowej sesji na większości europejskich parkietów, a w szczególności w Warszawie, był nad wyraz optymistyczny, jeśli wziąć pod uwagę skalę czwartkowych spadków na Wall Street. Taka sielanka jednak długo trwać nie mogła. Amerykanie znów odebrali bykom nadzieję na poważniejsze odreagowanie, gdy około południa kontrakty na tamtejsze indeksy energicznie ruszyły w dół. Najpierw Europa wystraszyła Amerykę, teraz Ameryka straszy Europę. Na tym tle nasz indeks największych spółek zadziwiał siłą.

Pasażerowie bankrutujących linii lotniczych otrzymają odszkodowanie?


Parlament Europejski chce, by pasażerowie bankrutujących linii lotniczych otrzymywali odszkodowanie. Komisja w ciągu pół roku ma przygotować nowelizację przepisów.

Fundusze hedgingowe obstawiają spadek kursu funta


Trzy czołowe, europejskie fundusze hedgingowe, działające w City, od początku 2010 r. zarobiły kilkaset milionów funtów na spekulacji na rynku walutowym, obstawiając spadek kursu funta do innych walut - donosi sobotni "Financial Times".

Stłuczka? PZU da ci auto zastępcze


Podstawienie po wypadku samochodu zastępczego w dowolne miejsce i pozostawienie go na cały czas naprawy do dyspozycji klienta – to nowość, którą PZU chce zdobyć klientów kupujących AC - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Zamach na OFE sprzyja złotemu


Poprawa nastrojów na światowych rynkach finansowych oraz umocnienie euro wobec dolara, sprzyjają aprecjacji złotego. Zdaniem analityków jeszcze w środę możliwy jest atak na poziom 4,25 złotego za euro.

Jak oni to robią - niższe ceny energii!


Cena za dostarczanie energii elektrycznej do słowackich domów spadła w nowym roku o 2,87 proc., za dostarczanie gazu zniżkowała o 5,13 proc. (i osiągnęła poziom z 2005 r.), za ogrzewanie sieciowe o 4 proc. Bez zmian w tym roku pozostaje na Słowacji cena wody pitnej, opłata za ścieki zostanie lekko podwyższona.

W I półroczu do Polski przyjechało 25,7 mln cudzoziemców, o 12 proc.


Według szacunków Instytutu Turystyki w I półroczu do Polski przyjechało 25,7 mln cudzoziemców, o 12 proc. mniej niż rok wcześniej.

Organizacja i zasady funkcjonowania parków


Ogólne dążenia polskich Parków Przemysłowych i Technologicznych są podobne: mają służyć regionowi oraz działającym w nich przedsiębiorstwom i uczelniom w opracowywaniu i komercjalizacji innowacji. Cele te mogą jednak być osiągane przy wykorzystaniu różnych narzędzi organizacyjnych.

USA: Bez paniki, mimo pesymistycznych prognoz


W piątek nie sprawdziły się niektóre najczarniejsze prognozy, dotyczące sytuacji na Wall Street po spadku cen akcji w następstwie niepomyślnych wiadomości z amerykańskiego rynku pracy i kryzysu w Europie.