Kontrowersje wokół "Różyczki"


Jan Kidawa-Błoński, reżyser "Różyczki" - która trafi do kin 12 marca - podkreślił w środę, 3 marca, w Warszawie, że nie jest to film o Pawle Jasienicy. Bohaterowie, w tym pisarz tworzący książki o historii, to postaci fikcyjne - zapewniał filmowiec na konferencji prasowej.

30 października widzowie z całego świata będą mogli obejrzeć w kinie ostatni koncert Michaela Jacksona. Film "This Is It" wprowadzony zostanie na ekrany przez Sony Pictures Entertainment i Sony Music Entertainment. Zespół Dream Theater nagrał utwór na potrzeby gry komputerowej "God of War III". Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć już teledysk do utworu "Serki diatetyczne" w wykonaniu grupy Hurt z gościnnym udziałem projektu Czesław Śpiewa.Poznaliśmy kolejne szczegóły musicalu tworzonego przez duet Piotr Rubik (muzyka) - Zbigniew Książek (tekst), który pamiętamy z przebojowego cyklu oratoriów. O końcu świata i o tym, jak można się do niego przygotować, o swoich mistycznych wizjach, diabelskich pokusach, Antychryście i największych grzechach kościoła ojciec Badeni opowiada Judycie Syrek. "Uwierzcie w koniec świata! Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa" to ostatnia książka zakonnika, który zmarł w opinii świętości. Kontrowersyjna brytyjska wokalistka - Amy Winehouse - trafiła w niedzielę (15 listopada) do szpitala wskutek niepożądanej reakcji wywołanej przez lekarstwo na przeziębienie.

Zrzeszająca montażystów ze Stanów Zjednoczonych organizacja American Cine Editors (ACE), ogłosiła nominacje do rozdawanych co roku branżowych nagród. Co ciekawe, wśród wyróżnionych w tym roku obrazów, niezwykle istotną rolę odgrywają produkcje science fiction.

Orphaned Land "The Never Ending Way of ORwarriOR", Century Media / EMI Ponad 400 eksponatów sztuki secesyjnej - jednego z najbardziej rozpoznawalnych stylów artystystycznych przełomu XIX i XX wieku - będzie można od piątku 4 grudnia oglądać w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wystawa nosi tytuł "Belle Epoque. Oblicza secesji".

Z powodów formalnych nie rozpoczął się w poniedziałek przed krakowskim sądem proces o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawnictwu, które wydało książkę Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie. Media nazwały go "procesem w obronie Wałęsy". Sąd odroczył termin rozprawy do 20 października, nakazując stronom uzupełnienie braków i złożenie wszelkich wniosków dowodowych. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Eberhardtem, autorem książki "Pisarz dla dorosłych: opowieść o Józefie Mackiewiczu.". Filia Biblioteki 34, ul. Wyszyńskiego 75 we Wrocławiu 11 czerwca 2010 r., o godz. 17. Jamie Lidell "Compass", Warp/SonicW czwartek, 24 czerwca w warszawskiej Proximie wystąpi formacja Crystal Castles. W sprzedaży właśnie pojawiły się wejściówki na koncert. W najbliższą sobotę, 12 czerwca na dziedzińcu Radia Kraków odbędzie się, koncert Andrzeja Bachledy - narciarskiego olimpijczyka, a także znakomitego kompozytora, aranżera i wykonawcy. Muzykowi towarzyszyć będzie jego międzynarodowa grupa The Technicolor Orchestra. Znany z serialu "Chirurdzy" Eric Dane dołączył do obsady musicalu "Burlesque", w którym mają zagrać również Christina Aquilera i Cher.

"Agora" nagrodzona siedmioma "hiszpańskimi Oscarami"


Hiszpańska Akademia Filmowa przyznała wczoraj 14 stycznia aż siedem nagród Goya wielkiemu historycznemu widowisku "Agora" 

David Suchet zekranizuje kolejne filmy o Herkulesie Poirot?


David Suchet chciałby przenieść na ekran sześć ostatnich książek o Herkulesie Poirot.

Decapitated po długiej przerwie na żywo w Polsce


Decapitated po tragicznych wydarzeniach w listopadzie 2007 wraca na scenę.

Doda, Ewa Farna, Ania Dąbrowska, Afromental i Jamal walczą o MTV Europe Music Awards 2009


Ogłoszono polskich artystów, nominowanych do MTV Europe Music Awards 2009. O zwycięstwo w kategorii "Najlepszy Polski Wykonawca" powalczą Doda, Ewa Farna, Ania Dąbrowska, Afromental i Jamal.

Gorillaz zdradzają genezę tytułu nowej płyty


8 marca do sklepów trafi nowy album Gorillaz, "Plastic Beach". Animowana formacja zdradziła, czym jest tytułowa "plastikowa plaża".

Na wystawę "Goya. Gdy rozum śpi…" zaprasza Muzeum Narodowe w Krakowie


Z uwagi na duże zainteresowanie wystawą "Goya. Gdy rozum śpi...", Muzeum Narodowe w Krakowie poinformowało o przedłużeniu pokaz do 21 lutego.

Tarantino dla Lady Gagi


Najnowszy teledysk Lady Gagi do piosenki "Telephone" nagranej w duecie z Beyonce zaskoczył fanów gwiazdy inspiracją zaczerpniętą z filmów Quentina Tarantino.

Wilki zawieszają działalność


Grupa Wilki zawiesza działalność koncertową na co najmniej rok. Takie informacje zespół przekazał na swojej stronie internetowej.

Sara szykuje "masakryczną zmianę"


"Spodziewajcie się mega szoku i masakrycznej zmiany zarówno w stylu muzycznym jak i wizerunku" - zapowiada (ostrzega?) Sara May. Śpiewająca blogerka przygotowała teledysk do piosenki "Trudno powiedzieć kocham" , którym kończy promocję płyty "Erotic soul".

Mickey Rourke zagra... boga


Mickey Rourke wkrótce wcieli się w rolę... boga. Gwiazdor podpisał kontrakt na udział w superprodukcji "War of Gods" w reżyserii Tarsema Singha.

Tarot i ciężar światła


Heavymetalowa grupa Tarot z Finlandii przygotowała nowy album "Gravity Of Light".

Taio Cruz profesjonalnie z Chrisem Brownem


Taio Cruz skrytykował postępowanie Chrisa Browna wobec Rihanny, to jednak nie przeszkadza mu w nagrywaniu z muzykiem.

Druga płyta zwycięzcy "Mam talent!" Paula Pottsa


Zanim świat usłyszał o fenomenalnej Susan Boyle, wcześniej w premierowej edycji programu "Mam talent!", to Paul Potts dał się poznać światu wygrywając to telewizyjne show w spektakularny sposób. W poniedziałek, 18 stycznia do sprzedaży trafia jego druga płyta.

Posłuchaj utworów z nowej płyty Bisztygi i Ślazyka


Do internetu trafiły utwory z nowej płyty Pauliny Bisztygi i Romana Ślazyka, zatytułowanej "Zmiłości".

"Warsztaty z Mistrzami" w Krakowie


16 stycznia 2010 roku w krakowskim Kinie "Mikro" odbędą się warsztaty filmowe z Andrzejem Lichotą. Zajęcia noszą tytuł "od rysunku do filmu". Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu "Warsztaty z Mistrzami", organizowane przez Krakowska Szkołę Filmową.