Vinterberg w jury Off Plus Camera


Duński reżyser Thomas Vinterberg ("Festen") będzie jednym z jurorów, oceniających filmy walczące o Krakowską Nagrodę Filmową - poinformowało biuro prasowe festiwalu Off Plus Camera.

Bryan Batt prawdopodobnie opuści na stałe obsadę serialu "Mad Men". Nowa płyta kanadyjskiego duetu Crystal Castles ukaże się 7 czerwca. Już dziś możemy jednak posłuchać dwóch premierowej Ep-ki zespołu. Dawno niesłyszany Michał Wiśniewski przypomniał o sobie, publikując nową notkę na rzadko ostatnio aktualizowanym blogu. Lider Ich Troje wypowiedział się o głośnych ostatnio zatrzymaniach Romana Polańskiego i muzyka Janusza S., współtwórcy musicalu "Metro".Amerykańska wokalistka Courtney Love jest zmęczona ciągłymi pytaniami dziennikarzy o tragicznie zmarłego Kurta Cobaina, męża piosenkarki i lidera grupy Nirvana. Roger Waters wyrusza w wielką trasę koncertową, podczas której będzie wykonywał utwory z legendarnego albumu "The Wall" Pink Floyd. W wieku 79 lat zmarł perkusista jazzowy Ed Thigpen.

Osobisty lekarz Michaela Jacksona, doktor Conrad Murray, zamiast ratować umierającego piosenkarza, przez blisko godzinę dzwonił do innego medyka i adwokata - ujawnili policjanci prowadzący śledztwo.

Rzić, żymła, karminadel - to tylko niektóre wyrażenia ze śląskiej gwary, które znalazły się w "Antologii. Najpiękniejsze śląskie słowa". Książka ukazała się właśnie nakładem Muzeum Śląskiego w Katowicach i "Gazety Wyborczej". 40 tys. widzów zgromadził wtorkowy koncert rockowo-alternatywnej brytyjskiej grupy Radiohead na poznańskiej Cytadeli. Muzycy zagrali m.in. swój najnowszy utwór "These Are My Twisted Words", który znajdzie się na najnowszej płycie zespołu. Koncert trwał ponad dwie godziny.

Pokazy filmów, wystawa pamiątek oraz spotkania z autorami filmu o Romanie Wilhelmim i jego dawnymi współpracownikami złożą się na obchody II Dni Romana Wilhelmiego, które we wtorek rozpoczęły się w Poznaniu. W zbiorze wydanych właśnie opowiadań o Powstaniu Warszawskim autorstwa Jerzego Stefana Stawińskiego - zmarłego niedawno polskiego scenarzysty, jednego z twórców polskiej szkoły filmowej - znalazły się też te, które zostały zekranizowane jako "Kanał" Wajdy i "Eroika" Munka. Niesamowita Grace Jones, niekonwencjonalni Yeasayer oraz niezwykła Regina Spektor na to kolejne gwiazdy Open'er Festival 2010.Grupa Alice in Chains szykuje teledysk do piosenki "Your Decision". Na planie klipu pojawiła się pewna piękna kobieta. Konkurs na przyznanie polskiemu miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zainaugurował w poniedziałek minister kultury Bogdan Zdrojewski. Miasto, które uzyska tytuł ESK 2016, otrzyma nagrodę im. Meliny Mercouri w wysokości 1,5 mln euro. Fani The Strokes mogą mieć nadzieję. W przyszłym roku naprawdę powinniśmy doczekać się nowej płyty nowojorczyków.

Nowy krążek Rotting Christ w sprzedaży


Nowy krążek Rotting Christ trafił do sprzedaży. Weterani greckiej sceny blackmetalowej materiał zatytułowany "Aealo" zarejestrowali na najwyższej górze Olimpu.

Mya wystąpi gościnnie w jednym z odcinków serialu "Mercy"


Jak donosi "Entertainment Weekly", piosenkarka wcieli się w postać córki umierającego staruszka, a odcinek z jej udziałem zostanie wyemitowany przez telewizję NBC 6 stycznia.

Edyta Herbuś u boku Andrzeja Grabowskiego i wokalisty Pectus - zobacz teledysk


Wokalista zespołu Pectus - Tomasz Szczepanik, aktor Andrzej Grabowski oraz tancerka Edyta Herbuś pojawiają się razem w teledysku, promującym specjalną akcję "Stop bosym stopom". Zobacz klip!

Beyoncé wystąpi na MTV Video Music Awards


Beyoncé uświetni tegoroczną galę MTV Video Music Awards. Uroczystość odbędzie się 13 września w Nowym Jorku.

Dzieci Jacksona toczą "codzienną walkę"


Jak twierdzi matka zmarłego w zeszłym roku Michaela Jacksona, trójka dzieci artysty prowadzi "codzienną walkę" ze smutkiem po utracie ojca.

Piotr Kupicha rozwiąże Feel?


Czy Piotr Kupicha, lider grupy Feel, zamierza zakończyć działalność zespołu i rozpocząć karierę solową?

Pył wulkaniczny: Nie dotarli na koncert


Brytyjska formacja The Cribs została zmuszona w miniony piątek (16 kwietnia) do odwołania koncertu na słynnym kalifornijskim festiwalu Coachella. Lot, którym mieli podróżować muzycy, został odwołany z powodu pyłu wulkanicznego, paraliżującego ruch lotniczy w Europie.

Robert Bil został Arcymistrzem Języka Polskiego


Robert Bil z Poznania został Arcymistrzem Języka Polskiego. W zorganizowanym w niedzielę w Katowicach Dyktandzie Mistrzów pokonał piętnaścioro innych zwycięzców i laureatów drugich miejsc 14 zorganizowanych dotąd Ogólnopolskich Dyktand.

T. Love ze specjalnymi gośćmi w Warszawie


26 i 27 listopada zespół T. Love zagra w stołecznym klubie Stodoła dwa wyjątkowe koncerty.

Eksponaty z Muzeum Książąt Czartoryskich, będą pokazywana na Zamku w Niepołomicach


Kolekcja Muzeum Narodowego w Krakowie (MNK), prezentowana dotąd w krakowskim Muzeum Książąt Czartoryskich, od wiosny będzie pokazywana na Zamku Królewskim w Niepołomicach. W poniedziałek władze MNK oraz podkrakowskich Niepołomic podpisały w tej sprawie umowę.

"Rewers" - gorączka w kinach


"Rewers" już jutro wchodzi na ekrany kin. Polski kandydat do Oscara i zwycięzca tegorocznego festiwalu w Gdyni, dotychczas pokazywany był tylko w ramach przedpremier. Mimo to film obejrzało już ponad 11 tysięcy widzów.

Andrzej Łapicki kończy 85 lat


Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego, przez Andrzeja Wajdę obsadzony w roli Poety w "Weselu", skończy w środę 85 lat.

"YCD": Kinga Rusin diametralnie zmieni swój styl??


Zmiany są konieczne. Potrzebne mi świeże spojrzenie na siebie, na to jak wyglądam i w co się ubieram. Dlatego postanowiłam zmienić stylistkę - zdradziła reporterom Plejady prowadząca program "You Can Dance" Kinga Rusin.

Sublim: Słuchaj przed premierą!


W serwisie Muzzo.pl możecie już przedpremierowo posłuchać pięciu utworów z nadchodzącej płyty "Summerends" pochodzącej z Żywca grupy Sublim.

Britney kontra haker


Francuska policja zatrzymała mężczyznę, który włamał się do konta Britney Spears na Twitterze.