Vincent Cassel i Jean Reno z Fantomasem


Vincent Cassel i Jean Reno zagrają w nowej wersji filmu "Fantomas".

Justin Bieber pokonany. Na 1. miejscu światowej listy najpopularniejszych płyt znalazła się japońska grupa AKB 48, w skład której wchodzi... 48 dziewczyn! Ich album "Kamikyoku Tachi" rozszedł się w 295 tys. egzemplarzy w ciągu tygodnia. Formacja The 69 Eyes wystąpi na I edycji Open Mind Festival. Po wieloletniej przerwie Robert Gawliński wraca z solowym albumem. Poznaliśmy kolejne szczegóły krążka, który ukaże się 20 kwietnia.Trójwymiarowa produkcja Tima Burtona "Alicja w krainie czarów" z łatwością obroniła pierwsze miejsce amerykańskiego office boxu, zarabiając w ostatnio weekend kolejne 62 mln dolarów. W dni uroczystości pogrzebowych ofiar katastrofy smoleńskiej kina w Polsce zmieniają godziny swojego funkcjonowania. 18 kwietnia zamknięte będą obiekty sieci Cinema City, Multikina oraz Helios zrzeszone w Stowarzyszeniu Nowe Kina. W największym indyjskim centrum wystawowym w Delhi, gdzie trwają tradycyjnie cieszące się wielkim powodzeniem doroczne międzynarodowe targi książki, z półek znikają przede wszystkim wydawnictwa na temat rozwoju duchowego, jogi i medytacji.

Guy Ritchie postanowił wyreżyserować film "Sherlock Holmes", aby udowodnić, że potrafi kręcić przystępne filmy.

Debata poświęcona przyszłości reportażu, odbędzie się we wtorek 13 kwietnia na godz. 19. do siedziby kwartalnika (ul. Gałczyńskiego 5) w Warszawie. Lenne Taylor autorka książki "Polskie sieroty z Tengeru" spotka się z czytelnikami w poniedziałek 12 kwietnia, o godz. 17. w Klubie Księgarza, ul. Rynek Starego Miasta 22/24.

6 lutego w bytomskim Jazz Club Fantom wystąpi Jonathan James, lepiej znany jako Hint. Artystę wspomagać będzie Boom Monk Ben ze słynnej wytwórni Ninja Tune. Koncertem zwycięzców konkursów wokalnych rozpoczął się w czwartek 47. Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju (Dolnośląskie). W trakcie trwającej do soboty imprezy odbędą się koncerty, warsztaty moniuszkowskie oraz Turniej Tenorów Polskich. Prawie 300 litewskich dzieci z Puńska i Sejn (woj. podlaskie) oraz z Litwy bierze udział w 19. Festiwalu Litewskich Teatrów Dziecięcych, który rozpoczął się w sobotę w Domu Litewskim w Sejnach. To największy tego typu przegląd litewskiej twórczości w Polsce.Amerykański raper Nas opublikował w sieci poświęcony niewiernej żonie utwór "Strong Will Continue". Serial "Terminator: Kroniki Sary Connor" doczeka się kontynuacji - tym razem jednak nie w odcinkach, a w formie pełnometrażowego filmu. Baroness "Blue Record", Relapse

Banksy na Berlinale


Dokumentalny film "Exit Through the Gift Shop" w reżyserii uznanego brytyjskiego artysty ulicy Banksy'ego pokazany zostanie poza konkursem w ramach 60. festiwalu w Berlinie, który odbędzie się w dniach 11-21 lutego.

Rozpoczyna się 28. Festiwal Szkół Teatralnych


Spektakl "Dwunastu gniewnych ludzi" w reż. Redbada Klynstra, przygotowany przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, zainauguruje w poniedziałek w Łodzi 28. Festiwal Szkół Teatralnych.

Kazik, Muniek i Kora w filmie


Film o narodzinach rocka i jarocińskich festiwalach pt. "Beats of Freedom - Zew wolności" już w piątek, 12 marca, wejdzie na ekrany kin w największych miastach Polski. W tym roku festiwal w Jarocinie obchodzi 30-lecie.

Talent z Ich Troje


16-letnia Wiktoria Katajew to obok Kasi Popowskiej wokalne objawienie ostatniego castingowego odcinka "Mam talent!". Jurorzy słuchali jak zaczarowani.

TLC: powrót po siedmiu latach


Grupa TLC reaktywuje działalność po siedmiu latach nieobecności na scenie.

Kubrick w przedwojennym kinie


Zaniedbany w ostatnich latach gmach przedwojennego kina Capitol - pierwszego tego typu obiektu w Katowicach - będzie jedną z lokalizacji rozpoczętego w poniedziałek 13. Festiwalu Filmów Kultowych. Widzowie zobaczą tam m.in. przegląd filmów Stanleya Kubricka.

17-latka jest zbyt wyzywająca?


Amerykańska gwiazdka pop Miley Cyrus wywołała kolejne kontrowersje. Tym razem poszło o zbyt odważne zachowanie na scenie podczas koncertu w londyńskim klubie G-A-Y i wyzywającą kreację.

Wokalista Sepultury z wizytą w Polsce


Znany jako frontman Sepultury Derrick Green kończy prace nad debiutanckim albumem zespołu Musica Diablo. W ramach promocji dzieła brazylijska formacja odwiedzi nasz kraj z dwoma koncertami.

Przystanek Woodstock coraz bliżej


XVI Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden w największych w Europie muzyczny festiwal. W tym roku impreza rozpocznie się 30 lipca i potrwa trzy dni, aż do 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

WOŚP - porozmawialiśmy z gośćmi finału na czacie


W niedzielę, 10 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spędzić go można było również z ekipą serwisu Czat.onet.pl.

Walcząca z rakiem aktorka wraca do serialu


Walcząca z chorobą nowotworową Maura Tierney planuje powrót do obsady serialu "Rescue Me".

Sick Of It All zdradza szczegóły nowej płyty


Nowa płyta Sick Of It All ukaże się 20 kwietnia. Album zatytułowany "Based On A True Story" wyda Century Media.

Chopin będzie miał pomnik w Żychlinie


Pomnik młodego Fryderyka Chopina siedzącego na niskiej ławie ozdobi Zespół Pałacowo-Parkowy w Żychlinie koło Konina (Wielkopolska). Kompozytor bawił tutaj 181 lat temu na weselu Melanii Bronikowskiej i Wiktora Adama Kurnatowskiego.

Dwie imprezy targowe w Pałacu Kultury odbędą się w maju


W maju, tydzień przed 55. Międzynarodowymi Targami Książki zaplanowano pierwszą edycję konkurencyjnej imprezy - Warszawskich Targów Książki. Obie mają się odbyć w Pałacu Kultury.

Sally Shapiro: Intymne disco


Sally Shapiro "My Guilty Pleasure", Sound Improvement