Teatr Gorkiego z Berlina gościnnie w krakowskim Starym Teatrze


Berliński Teatr Maksima Gorkiego wystawi dwie inscenizacje w Starym Teatrze w Krakowie w ramach współpracy obydwu placówek w projekcie "Wanderlust", ogłoszonym przez Federalną Niemiecką Fundację Kultury - poinformowała w poniedziałek Danuta Rogowska z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg mają napisać scenariusz i wyreżyserować kolejną odsłonę cyklu "American Pie". "Świnki" to najnowszy, bardzo kontrowersyjny film Roberta Gińskiego, twórcy "Cześć Tereska". Obraz o dziecięcej pornografii będzie miał swoją premierę podczas festiwalu w Gdyni. Jan Borysewicz opowiada o perypetiach związanych z nagrywaniem i promowaniem albumu "Miya". Jest to pierwsze solowe wydawnictwo gitarzysty Lady Pank od 15 lat.Zespół Hate wystąpi w roli headlinera podczas pierwszego dnia Antichristian Festival 09.04 - w Rejkjawiku - najdalej na północ położonej imprezie metalowej na świecie. Irena Santor zdradza nam, czym zajmowałaby się, gdyby nie śpiewała i podsumowuje lata spędzone na scenie. 17 października swoje 20 urodziny świętuje jedna z najważniejszych i najdłużej istniejących kapel polskiej sceny hardcore/punk – Apatia.

21 września ukaże się podwójne dzieło "White Lunar" nagrane przez Nicka Cave'a i Warrena Ellisa.

"To bardzo trudny, skomplikowany rok" - tak dyrektor artystyczny festiwalu w Cannes, Thierry Fremaux, skomentował dla "Variety" programowe kłopoty tegorocznej edycji imprezy. W czwartek, 15 kwietnia, poznamy oficjalny program festiwalu. 21 filmów - wśród nich siedem debiutów - będzie walczyć o Złote Lwy na rozpoczynającym się w poniedziałek, 23 maja, 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Do księgarń bestsellerowa powieść kanadyjskiego pisarza Michaela O’Briena "Ojciec Eliasz. Czas Apokalipsy". Jest to jeden z najlepszych thrillerów apokaliptycznych, jaki ukazał się na świecie. Film "Popiełuszko" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego podzielił we Włoszech losy "Katynia" - był wyświetlany w kinach bardzo krótko. Obecnie, tak jak było w przypadku filmu Wajdy, podejmowane są próby organizowania specjalnych projekcji. W swoim najnowszym filmie Natalie Portman będzie mieć romans z Milą Kunis - podobno aktorki mają wystąpić w ostrych scenach erotycznych.Spośród ponad 400 zgłoszeń nadesłanych przez grupy chcące wystąpić w Konkursie Młodych Zespołów w Jarocinie wewnętrzne jury wyłoniło 50 formacji zakwalifikowanych do dalszego udziału w eliminacjach. Do 15 czerwca można głosować na wybrane zespoły. Jak donosi "Entertainment Weekly", piosenkarka wcieli się w postać córki umierającego staruszka, a odcinek z jej udziałem zostanie wyemitowany przez telewizję NBC 6 stycznia. Joanna Jabłczyńska będzie narratorką polskiej wersji językowej filmu "Ocean przygód 3D". Aktorka użyczyła głosu uroczemu żółwikowi, który będzie przewodnikiem widzów w zapierającej dech wyprawie w głąb oceanu.

Opera Krakowska będzie promować się w Europie


Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych Opera Krakowska będzie promować swoją markę w Europie, aby przyciągać zagranicznych melomanów - poinformowały władze placówki we wtorek na konferencji prasowej.

Radio Dead Ones przed Beatsteaks w Warszawie


W roli supportu przed jedynym polskim koncertem grupy Beatsteaks (16 czerwca w warszawskiej Proximie) pojawi się niemiecka grupa The Radio Dead Ones.

Duże zainteresowanie książką o Janie Karskim


We francuskich księgarniach pojawi się za kilka dni dokumentalno-literacka opowieść o słynnym kurierze Janie Karskim autorstwa Yannicka Haenela. Książkę dobrze przyjęli krytycy, otrzymała ona też nagrodę księgarzy i czytelników FNAC za najlepszą powieść.

Epicka wizja wojny Michałkowa


Nikita Michałkow, najsłynniejszy i najbardziej ustosunkowany rosyjski reżyser, niespodziewanie ściągnął na siebie gromy krytyki w związku ze swoim nowym, epickim filmem wojennym "Exodus: Spaleni słońcem 2", który walczy o Złotą Palmę na festiwalu w Cannes.

Basista Gogol Bordello solo


Tommy T (Thomas T Gobena), basista gypsy-punkowego zespołu Gogol Bordello wyda solowy materiał.

Kanadyjska OFFensywa w Ostrzeszowie


W poniedziałek, 10 maja, w ostrzeszowskiej Kawiarni Baszta zagrają trzy kanadyjskie kapele: The Burning Hell, Shotgun Jimmie oraz Construction And Destruction.

Nie chce zagrać z żoną


Brad Pitt nie chciałby ponownie wystąpić w jednym filmie ze swoją życiową partnerką, Angeliną Jolie, ponieważ - jak mówi - wiąże się to ze "zbyt dużym bagażem"..

"Neurofotoreceptoreplotyka jako magia Bytu" raz jeszcze


W związku z szerokim zainteresowaniem tytułem "2.47", padła decyzja o wypuszczeniu drugiego nakładu krążka "Neurofotoreceptoreplotyka jako magia Bytu" - rodzimej formacji L.U.C-a i Spaso, Kanał Audytywny.

Wiemy, z kim Edyta Górniak pracuje nad płytą


Pojawiły się pierwsze informacje na temat nowej płyty Edyty Górniak.

Gąsowski swingującym aligatorem


Gdy księżniczka pocałuje żabę, zamieni się ona w wymarzonego księcia. Tak przynajmniej być powinno - wszyscy znamy tę historię. Ale co się stanie, gdy dziewczyna pocałuje żabę, a rezultat tego czynu będzie... trochę inny?

Weekend z trójwymiarowymi Jonas Brothers


Podczas weekendu 19-20 września w kinach w Polsce wyświetlany będzie film "Jonas Brothers: The 3D Concert Experience". Trójwymiarowe dzieło dokumentuje trasę "Burning Up".

Jello Biafra wystąpi w Łodzi


Jello Biafra, czyli człowiek-instytucja amerykańskiej sceny niezależnej, wystąpi 1 lipca na koncercie w Łodzi.

Recital Janusza Radka w Kinoteatrze Uciecha


W sobotę, 6 lutego w krakowskim Kinoteatrze Uciecha odbędzie się recital Janusza Radka. Artysta zaprezentuje premierowy "Koncert na głos i ręce".

Podwójne DVD Voo Voo z Przystanku Woodstock


Publiczność zespołu Voo Voo z okazji ich 25-lecia otrzymuje prezent w postaci dwóch wyjątkowych koncertów tej grupy na scenie Przystanku Woodstock z 2004 i 2009 roku.

Neuronia i biała mysz


Warszawska formacja Neuronia przygotowała nowy album "Follow The White Mouse!".